Townstar EV – nowe elektryczne auto dostawcze Nissana
Nowy Townstar EV wyróżnia się świeżym, nowatorskim stylem nawiązującym do stylistyki innych zelektryfikowanych modeli Nissana
13.09.2022

Townstar EV – nowe elektryczne auto dostawcze Nissana

Nissan rozpoczął produkcję nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV przeznaczonego na wybrane rynki w Europie. Samochód został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych.


W pełni elektryczną wersję Nissana Townstar napędza jednostka z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora. Aerodynamiczny design przekłada się na wydajność, dzięki czemu Townstar EV może pochwalić się zasięgiem do 300 km (w cyklu WLTP). Pod maską znajduje się silnik o mocy 122 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 245 Nm. Townstar EV jest wyposażony w akumulator o pojemności 45 kWh i może być doładowywany prądem zmiennym (o mocy 11 kW lub 22 kW) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS). W drugim trybie akumulator doładować można od 15% do 80% w zaledwie 37 minut.

Nowy Townstar EV wyróżnia się świeżym, nowatorskim stylem nawiązującym do stylistyki innych zelektryfikowanych modeli Nissana. Samochód wyposażony jest w ponad 20 różnych technologii, w tym pokładowe usługi mobilne oraz 10-calowy cyfrowy panel zegarów i wskaźników, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie pojazdem w aktualnej gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana.

W 100% elektryczny Townstar jest jednocześnie pierwszym modelem w tej gamie Nissana, który został wyposażony w zaawansowany układ wspomagania jazdy ProPILOT Assist. Technologia ta, wraz z unikatowym system kamer 360°, zapewnią dodatkowe wsparcie kierującym. Inne kluczowe cechy nowego modelu to ładowność do 800 kg oraz maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy do 1500 kg. Wszechstronna przestrzeń ładunkowa ma objętość od 3,3 do 4,9 m sześc., co oznacza, że bez problemu zmieszczą się tam dwie europalety.

Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana objęte są najdłuższą w branży gwarancją – na okres 5 lat lub 160 tys. km przebiegu. Townstar EV rozszerza tę ofertę o 8-letnią gwarancję na pojemność akumulatora (do 70% pojemności). (ms)