Subaru SOLTERRA, pierwszy krok ku elektromobilności
SOLTERRA wejdzie do sprzedaży do połowy 2022 roku
11.05.2021

Subaru SOLTERRA, pierwszy krok ku elektromobilności

„SOLTERRA”, to całkowicie nowy, w pełni elektryczny SUV Subaru z segmentu C i będzie to pierwszy pojazd Subaru zbudowany na platformie e-Subaru Global Platform dedykowanej pojazdowi elektrycznemu z zasilaniem akumulatorowym (BEV). Japoński producent potwierdził, że projekt realizowany jest wspólnie z Toyota Motor Corporation.


Platforma e-Subaru Global, opracowana wspólnie przez Subaru i Toyotę, umożliwia wdrażanie różnych typów pojazdów elektrycznych poprzez połączenie wielu modułów i komponentów, takich jak przód, środek i tył pojazdu. Podczas gdy obie firmy połączyły swoją wiedzę, aby stworzyć zupełnie nową platformę, Subaru dążyło do osiągnięcia najwyższego bezpieczeństwa biernego i stabilności pojazdu, również na tej dedykowanej platformie BEV.

Nie tylko platforma

„SOLTERRA” została opracowana wspólnie przez Subaru i Toyotę, ale szeroki zakres współpracy obejmuje również planowanie produktu, projektowanie i ocenę wydajności. W ramach prac nad nowym SUV-em obie firmy połączyły swoje mocne strony, takie jak technologia Subaru napędu na wszystkie koła i sprawdzona technologia elektryfikacji pojazdów Toyoty.

Subaru
Subaru SOLTERRA EV


Nazwa „SOLTERRA” powstała z połączenia słowa „SOL” i „TERRA”, łacińskich słów oznaczających odpowiednio „Słońce” i „Ziemię”. Subaru nadało tę nazwę pojazdowi elektrycznemu, aby docenić matkę naturę i dalej rozwijać formę współistnienia z nią, wraz z naszymi klientami, a także reprezentować nasze zobowiązanie do dostarczenia tradycyjnego SUV-a Subaru do podróżowania w dowolnym miejscu w pojeździe całkowicie elektrycznym.

„SOLTERRA” dołączy do linii SUV-ów SUBARU, ASCENT, OUTBACK, FORESTER i SUBARU XV i wejdzie do sprzedaży do połowy 2022 roku na rynkach takich jak Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada, Europa i Chiny. (oprac. ww)