Startuje akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
Wszyscy chętni kierowcy będą mogli się zgłosić do wybranych stacji kontroli pojazdów na terenie całej Polski, aby bezpłatnie sprawdzić ustawienie oświetlenia w swoim samochodzie
22.10.2021

Startuje akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Nadeszła pora, gdy światła naszych pojazdów stają się coraz bardziej pomocne dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach, jako że wkroczyliśmy w okres pogłębiających się ciemności. Dlatego z aplauzem należy przyjąć fakt, że 23 października rozpoczyna się szósta edycja akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.W jej ramach do 4 grudnia tego roku policjanci będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne, których celem będzie zwrócenie uwagi na poprawność oświetlenia samochodu. Kierowcy będą mogli bezpłatnie zweryfikować ustawienie reflektorów w swoim aucie, w ponad 1200 stacjach kontroli pojazdów w całej Polsce.

ITS


Nie tylko zapewnienie odpowiedniej widoczności będzie priorytetem tegorocznej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Również ważnym będzie edukowanie kierowców w zakresie odpowiedniego ustawienia świateł, aby nie utrudniały jazdy innym zmotoryzowanym. Wszyscy chętni kierowcy będą mogli się zgłosić do wybranych stacji kontroli pojazdów na terenie całej Polski, aby bezpłatnie sprawdzić ustawienie oświetlenia w swoim samochodzie.

- Kierowcy, którzy chcą sprawdzić poprawność oświetlenia w swoim samochodzie mogą się bezpłatnie zgłosić do wybranych stacji kontroli pojazdów w czterech terminach (soboty) – 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Nasza aplikacja Yanosik wskaże im trasę do SKP w najbliższej okolicy, do której mogą się udać w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – informuje Julia Langa z Yanosik Autoplac.

Stacje kontroli pojazdów, do których można się udać aby bezpłatnie sprawdzić światła w swoim samochodzie można znaleźć na stronie internetowej https://yanosik.pl/dobre-swiatla/ .
Akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego. (ms)