Sportowy egzamin nowego Audi RS 3 LMS
Żaden inny samochód typu customer racing spod znaku czterech pierścieni nie był wyprodukowany w tak wielu egzemplarzach jednej generacji, jak RS 3 LMS – zbudowano aż 180 sztuk
20.02.2021

Sportowy egzamin nowego Audi RS 3 LMS

Zanim samochód trafi do klienta, przechodzi wiele prób. Dotyczy to zarówno aut popularnych, jak i turystycznych oraz sportowych. Te ostatnie wiele prób przechodzą m.in. w walce na torach wyścigowych. W ten właśnie sposób Audi Sport customer racing doskonalić będzie nowy model RS 3 LMS. Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata w Wyścigach Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej serii wyścigów TCR na świecie.


- Daje nam to możliwość przetestowania nowego modelu na różnych torach wyścigowych na całym świecie i pod ogromną presją konkurencji. Dopiero po zaliczeniu tych prób, w drugiej połowie roku, rozpoczniemy wydawanie tego wyścigowego samochodu zespołom klienckim - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing.

Jeśli chodzi o team, który będzie testował nowe Audi RS 3 LMS, to wybór padł na Comtoyou Racing z Belgii. Zespół z Waterloo koło Brukseli, którego menedżerem jest François Verbist, na starcie serii wystawi wyłącznie cztery nowe Audi RS 3 LMS. W ubiegłym roku Cometoyou Racing jeżdżąc Audi wygrał TCR Benelux, TCR Europe i WTCR - Puchar Świata Samochodów Turystycznych FIA dla Debiutantów.

Audi

Ten bazowy w świecie wyścigów samochód turystyczny wziął udział w 1051 wyścigach i zdobył 764 miejsca na podium w tym 279 razy było to miejsce najwyższe


Frédéric Vervisch i Nathanaël Berthon, to dwaj kierowcy startujący w tej serii, już zostali potwierdzeni jako zawodnicy Audi Sport. Dwaj kolejni zawodnicy, zostaną wskazani przez zespół w późniejszym terminie.

Sezon 2021 serii FIA WTCR rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca 24-godzinnym wyścigiem na Pętli Północnej – Nordschleife toru Nürburgring. Do listopada odbędzie się osiem wyścigów tej serii, a wśród nich klasyczny wyścig uliczny w Vila Real w Portugalii oraz wyścig w Makau.
Druga generacja Audi RS 3 LMS we wszystkich obszarach została wyposażona w najnowsze rozwiązania, które służą dwóm celom: uczynieniu z produkcyjnego, bazowego modelu jeszcze lepszego samochodu wyścigowego oraz optymalizacji kompleksowych korzyści dla klienta. Mimo to, model ten pozostaje przystępny w zakupie i utrzymaniu, oferuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i dzięki mocy do 340 KM zapewnia mnóstwo przyjemności z jazdy. (oprac. ms)