„Słoneczne” auta Lightyear we flocie Arvala
Ruszył proces zapisywania się na listę oczekujących na model Lightyear 2
17.01.2023

„Słoneczne” auta Lightyear we flocie Arvala

Lightyear to holenderska firma z sektora hi-tech, produkująca pojazd Lightyear 0, pierwszy na świecie samochód elektryczny zasilany energią słoneczną. Ostatnio podpisała ona umowę przedwstępną z firmą Arval na dostawę 10 000 sztuk solarnego pojazdu elektrycznego Lightyear 2.


Wstępne zamówienia na model Lightyear 2 od partnerów z segmentu B2B sięgają obecnie 21 000 egzemplarzy, co odpowiada sprzedaży o wartości 840 milionów euro. Firma uruchomiła już dla konsumentów możliwość zapisywania się na listę oczekujących na model Lightyear 2. Zapewnia to pierwszeństwo w składaniu zamówień przedpremierowych, które rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Lightyear 2


Dzięki panelom słonecznym umieszczonym na dachu i masce samochodu Lightyear 2 możliwe będzie podwojenie zasięgu pojazdu do ponad 800 km na jednym ładowaniu. W efekcie, samochód solarny będzie można ładować trzy razy rzadziej w porównaniu do przeciętnego pojazdu elektrycznego, a wszystko to przy cenie poniżej 40 000 euro. Firma Lightyear udowodniła efektywność słonecznego pojazdu elektrycznego, produkując ograniczoną liczbę egzemplarzy modelu Lightyear 0.

Arval (Grupa BNP Paribas) jest europejskim liderem w zakresie wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą. Współpraca obu firm pozwoli klientom korporacyjnym i konsumentom z kluczowych rynków w Europie korzystać z mobilności opartej na czystej energii słonecznej. Arval i Lightyear mają podobne ambicje dotyczące działań na rzecz zrównoważonej mobilności, a partnerstwo ma na celu wsparcie Lightyear w wejściu na rynek konsumencki w latach 2023/24 nie tylko w Europie, ale także szerzej, na innych rynkach międzynarodowych.

- Technologia Lightyear jest sprawdzona, przystępna cenowo i przyjazna dla środowiska, dlatego będzie stanowi doskonałe uzupełnienie naszej floty. Mamy ambicję wynajmowania 700 000 zelektryfikowanych pojazdów globalnie, w ramach finansowanej przez nas floty do 2025 roku. Z niecierpliwością czekamy na włączenie do niej 10 000 samochodów Lightyear 2 – mówi Alain van Groenendael, prezes i dyrektor generalny Arval. (ms)