Skoda Fabia w wersji Rally2 nowej generacji
Trwają intensywne testy na odcinkach asfaltowych i szutrowych
23.08.2021

Skoda Fabia w wersji Rally2 nowej generacji

Skoda Motorsport pracuje nad rajdową wersją zupełnie nowej Skody Fabia. Pierwszy prototyp przyszłej Skoda Fabia w wersji Rally2 został już przetestowany na drogach asfaltowych i szutrowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.


Całkowicie nowa Skoda Fabia wchodzi na rynek międzynarodowy. Ponieważ samochód drogowy zmienia generację z trzeciej na czwartą, wersja rajdowa idzie w ich ślady. Skoda Motorsport już rozpoczęła testy przyszłej Skoda Fabia w wersji Rally2. Pierwszy prototyp był ostatnio używany na szutrowych i asfaltowych odcinkach w Czechach, Francji i Hiszpanii.

Od kwietnia 2015 roku Skoda Fabia zbiera więcej trofeów rajdowych niż jakikolwiek inny samochód w swojej kategorii. Począwszy od tak zwanej wersji R5, która później została przemianowana na Rally2, czeski samochód rajdowy do dziś zdobył dziewięć tytułów w kategoriach wsparcia Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, liczne mistrzostwa regionalne i krajowe, prawie 1.400 zwycięstw w klasyfikacji generalnej i klasowej. a także blisko 3.300 miejsc na podium na całym świecie. Skoda Motorsport sprzedała już ponad 400 egzemplarzy wersji R5, Rally2 i Rally2 evo.

Zgodnie z regulaminem Rally2 FIA, następna generacja Rally2 Skody Fabia jest ponownie napędzana silnikiem benzynowym turbodoładowanym o pojemności 1,6 litra, połączonym z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła z mechanicznymi mechanizmami różnicowymi. (oprac. ww)