ŠKODA FABIA po raz trzeci zdobywa nagrodę Red Dot Award
FABIA czwartej generacji już po raz 17 zapewniła marce ŠKODA nagrodę Red Dot
03.05.2022

ŠKODA FABIA po raz trzeci zdobywa nagrodę Red Dot Award

ŠKODA FABIA podstawowy model czeskiego producenta, po raz trzeci zdobywa nagrodę Red Dot Award za wybitne wzornictwo. W sumie jest to już 17. nagroda Red Dot dla modelu ŠKODA. Międzynarodowi eksperci oceniają pojazdy według wielu kryteriów, m.in. ich funkcjonalność, ergonomię i trwałość zastosowanych elementów wyposażenia.


W podsumowaniu werdyktu jury nagrody Red Dot Award podkreśliło, że FABIA sprawia wrażenie sportowej, a jednocześnie sympatycznej, poprzez swój wygląd zewnętrzny. Wnętrze daje zaskakująco duże wrażenie przestronności. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza wraz z wolnostojącym wyświetlaczem centralnym i poziomymi ozdobnymi wykończeniami podkreślają szerokość wnętrza i zwiększają przestronność FABII.

48 ekspertów z 23 krajów ocenia zgłoszone modele w dziedzinie designu

Red Dot Award to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów projektowych na świecie. 48 członków jury z 23 krajów, w tym profesorowie, projektanci, dziennikarze i konsultanci, niezależnie oceniło każde zgłoszenie w oparciu o liczne kryteria, w tym standard innowacyjności, funkcjonalność, ergonomię, trwałość i przyjazność dla środowiska. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Gali Red Dot 20 czerwca 2022 r. w Essen/Niemcy.

FABIA czwartej generacji już po raz 17 zapewniła marce ŠKODA ten pożądany znak jakości. Pierwszą nagrodę Red Dot dla czeskiego producenta zdobyła OCTAVIA COMBI II w 2006 roku. (ww)