ŠKODA Fabia czwartej generacji zbliża się
ŠKODA Fabia nowej generacji na pierwszym zdjęciu
11.02.2021

ŠKODA Fabia czwartej generacji zbliża się

Konstruktorzy z Mlada Boleslav po raz pierwszy ujawnili sylwetkę ŠKODY Fabia czwartej generacji. Auto zbudowane na platformie MQB-A0 dla samochodów Grupy Volkswagen wyróżniają zupełnie nowe proporcje nadwozia. Światowa premiera nowej Fabii odbędzie się wiosną 2021 roku.


Producent lakonicznie informuje, że Fabia czwartej generacji jest większa, jeszcze bardziej przestronna i komfortowa. Model został zbudowany na platformie MQB-A0 dla samochodów Grupy Volkswagen i będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz łączności.
Ujawniona na jedynym dotąd opublikowanym zdjęciu sylwetka samochodu zapowiada nowe proporcje auta. Z publikacji wynika, że ŠKODA Fabia czwartej generacji będzie większa od swojej poprzedniczki. Pojemność bagażnika wzrośnie o 50 litrów, co zapewni większą wygodę dla kierowcy i pasażerów.

Jeszcze sztywniejsza konstrukcja nadwozia zbudowanego na platformie MQB-A0 umożliwi doposażenie Fabii IV-ej generacji w nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa biernego. Pojawi się wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dotychczas były zarezerwowane dla samochodów wyższych klas.

Czeski producent zapowiada montaż nowej generacji silników benzynowych, które łączą wysoką wydajność z niską emisją. Nowa Fabia będzie dostępna zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów DSG. Światowa premiera nowej ŠKODY Fabia zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.