PZWLP przyzna w tym roku nową nagrodę – Flotowy Lider Elektromobilności
Statuetka w nowej kategorii będzie przyznawana wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA)
25.11.2020

PZWLP przyzna w tym roku nową nagrodę – Flotowy Lider Elektromobilności

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) już po raz trzynasty przyzna swoje nagrody, uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych w naszym kraju wyróżnień w branży flotowej. Nagrody PZWLP zostaną wręczone w łącznie 6 kategoriach. W tym roku organizacja przyzna nową nagrodę – dla firmy będącej liderem we wdrażaniu napędów w pełni elektrycznych
w swojej flocie (Nagroda Flotowy Lider Elektromobilności).

Od kilku tygodni trwa konkurs na jedne z najbardziej prestiżowych i najważniejszych wyróżnień
w polskiej branży flotowej, a więc Nagrody PZWLP. W tym roku organizacja wręczy swoje statuetki już po raz trzynasty. W całej historii konkursu, wliczając tegoroczną edycję, do Nagród PZWLP zgłoszonych zostało już ok. 1100 nominacji. Nagrody PZWLP są przyznawane dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko – lakierniczych, najbardziej przyjaznego branży flotowej dealera samochodów oraz dla firm użytkujących najbardziej ekologiczne i bezpieczne floty.
W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana również Nagroda PZWLP w zupełnie nowej kategorii, dla firmy najbardziej zaangażowanej we wdrażanie w swojej flocie napędów w pełni elektrycznych (Nagroda Flotowy Lider Elektromobilności).
- Nagrody PZWLP są obecnie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej pożądanych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce – mówi Robert Antczak, prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska.
Laureaci Nagród PZWLP są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Nagroda Eko Flota jest przyznawana przez jury złożone nie tylko
z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Nowa Nagroda PZWLP, a więc Flotowy Lider Elektromobilności, będzie przyznawana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA).
Kryteria przyznawania Nagród PZWLP są aktualizowane przez Radę Konsultacyjną Kryteriów Nagród PZWLP, a więc zespół ekspertów, pochodzących nie tylko z firm należących do organizacji, ale także z firm będących wielokrotnymi laureatami wyróżnień PZWLP w przeszłości (min. 3 zwycięstwa w danej kategorii w okresie 5 lat), które zgodnie z przyjętymi zasadami konkursowymi, nie mogły zostać nominowane do Nagród PZWLP w danym roku.
W zeszłym roku laureatami Nagród PZWLP zostały firmy: Philip Morris International w Polsce (Bezpieczna Flota), Nestlé Polska S.A. (Eko Flota), Bawaria Motors Janki (Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych), Grupa Bońkowscy (Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych) oraz Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Autoryzowany Dealer Volvo (Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej). Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz wynikające z niej możliwości organizacyjne, wyjątkowo w tym roku, PZWLP nie wręczy swoich nagród podczas uroczystej Gali Nagród PZWLP. Laureaci tych prestiżowych w polskiej branży flotowej wyróżnień zostaną ogłoszeni przez organizację już w grudniu.