Ofensywa modelowa Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi
Model nowej generacji będzie zbudowany na platformie Aliansu obok Renault Kangoo nowej generacji
15.02.2021

Ofensywa modelowa Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi

Nissan potwierdził plany dotyczące nowej generacji małych samochodów dostawczych dla klientów w Europie. Wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe nowej generacji zostaną zbudowane na platformie Aliansu.

Dzięki dalszemu wykorzystaniu siły i skali Aliansu, przyszła gama małych samochodów dostawczych Nissana będzie produkowana w Maubeuge we Francji – centrum kompetencji Aliansu w zakresie małych samochodów dostawczych.

Choć nazwy i szczegółowe informacje o produktach zostaną ujawnione bliżej daty wprowadzenia na rynek, Nissan potwierdził, że gama będzie obejmować pojazdy w pełni elektryczne i z silnikami spalinowymi, a także warianty osobowe i użytkowe o różnych rozmiarach.
- Zapowiedź przyszłego samochodu dostawczego jest kolejnym dowodem na wzmacnianie obecności Nissana w Europie, w miarę postępów w realizacji naszego planu transformacji Nissan NEXT - powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny Nissana.

Podobnie jak obecny van Nissan NV250, który od 2019 roku jest produkowany w zakładach Renault w Maubeuge, model nowej generacji będzie zbudowany na platformie Aliansu obok Renault Kangoo nowej generacji.

Przydzielenie nowej generacji małych furgonetek Nissana do zakładu Maubeuge jest jednocześnie zapowiedzią tego, że w przyszłości wszystkie samochody użytkowe Nissana dla klientów europejskich będą produkowane we Francji.

W pełni elektryczny furgon nowej generacji będzie kontynuował rynkowy sukces Nissana e-NV200, który w momencie wprowadzenia do sprzedaży w 2014 roku był pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem użytkowym przeznaczonym na rynek masowy. Oferuje on nie tylko zeroemisyjne rozwiązanie do dostaw do miast i miasteczek, ale pomaga również firmom zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy dzięki niższym kosztom paliwa, a także udogodnieniom jak darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów. (ww)