Nowy VW Multivan również w wersji hybrydowej typu plug-in
Multivan eHyrbid mocno podkreśla swój lifestylowy charakter. Premiera wkrótce
22.05.2021

Nowy VW Multivan również w wersji hybrydowej typu plug-in

Jeden z najchętniej kupowanych vanów na świecie, VW Multivan, jeszcze w tym roku pojawi się na rynku w wersji hybrydowej typu plug-in. Zdaniem producenta jego zaletami są m.in. płynne poruszanie się po mieście z zerową emisją spalin, a jednocześnie bezproblemowe pokonywanie najdłuższych tras dzięki dużemu zasięgowi.


Hybrydowy system napędowy typu plug-in tego auta jest dla nowego Multivana idealny, ponieważ połączenie silników elektrycznego i benzynowego doskonale godzi zrównoważony rozwój z typowymi, wszechstronnymi cechami MPV. Nowe doświadczenia w nowym Multivanie to m.in. cicha jazda, za którą kryje się logika: gdy tylko to możliwe, Multivan eHybrid uruchamia się w trybie
"e-mode", tzn. jest w 100% napędzany elektrycznie, nie emitując spalin. Zasięg elektryczny jest tak dobrany, by typowe dzienne dystanse można było pokonywać bez emisji spalin. Dopiero przy wyższych prędkościach i/lub przy niskim poziomie naładowania akumulatora, włączy się turbodoładowany silnik benzynowy TSI. Dla Multivana, którym podróżować może nawet siedem osób, hybryda typu plug-in jest idealnym napędem, ponieważ łączy zerową emisję spalin w warunkach miejskich z możliwością pokonywania długich tras, np. na wakacje, z minimalną liczbą postojów.

Litowo-jonowy akumulator nowego Multivana eHybrid zamontowano w jego podwoziu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i jednocześnie obniżyć środek ciężkości tego MPV, co ma pozytywny wpływ na jego prowadzenie. Gniazdo do ładowania akumulatora nowego Multivana umieszczono w jego przednim prawym błotniku. Multivan eHyrbid mocno podkreśla swój lifestylowy charakter. Pozostaje wszechstronnym pojazdem dla ludzi w drodze, rodzin, czy osób uprawiających sport. Stawia na najwyższą efektywność i zadowolenie użytkowników.
Nowy Multivan - z różnymi wersjami układu napędowego - zostanie wprowadzony na rynek
w drugiej połowie bieżącego roku. (ms)