Nowy Tiguan Allspace - można już zamawiać
Gama wyposażenia w Tiguan Allspace została zdecydowanie przeprojektowana
29.05.2021

Nowy Tiguan Allspace - można już zamawiać

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Tiguana Allspace. Siedmiomiejscowy SUV z przeprojektowaną gamą wyposażenia Life, Elegance i R-Line dostępny jest z pięcioma silnikami (trzy TSI i dwa TDI) oraz napędem na cztery koła. W Niemczech wersja podstawowa Tiguana Allspace stratuje z poziomu 36 230 euro tj. ok. 162 000 zł.

Wizualnie nowy Tiguan Allspace zwraca uwagę zmodyfikowanym przodem, który ze względów konstrukcyjnych został wydłużony do 4723 mm (dodatkowe 22 mm). Wymiary wewnętrzne pozostają bez zmian. Długa wersja Tiguana jest wyposażona w nowe opcjonalne „IQ.LIGHT – matrycowe reflektory LED” i dynamiczne kierunkowskazy.

Volkswagen
Nowością jest również opcjonalny ciągły pasek świetlny LED jako element łączący między przednimi reflektorami


Gama wyposażenia w Tiguan Allspace obejmuje wersje „Life”, „Elegance” i „R-Line”. Wszystkie trzy wersje modeli mają w standardzie zmodyfikowane wyposażenie. Wśród ulepszeń wprowadzonych na rynek niemiecki jest nowa wielofunkcyjna skórzana kierownica, system sterowania reflektorami „Light Assist”, system informacyjno-rozrywkowy z co najmniej 6,5-calowym wyświetlaczem, usługi online, adaptacyjny tempomat „ACC” i „Front Assist”. „Asystent nagłego hamowania. Linia „Elegance” zawiera wiele chromowanych elementów wewnątrz i na zewnątrz, a także 19-calowe felgi aluminiowe.

Volkswagen
Wymiary wewnętrzne pozostają bez zmian

Pasjonaci szybkiej jazdy zamówią wersję „R-Line” Tiguana Allspace. Obejmuje ona wielofunkcyjną skórzaną sportową kierownicę z dotykowymi przyciskami i logo „R-Line”, dekoracyjne wstawki „Carbon Grey”, „Digital Cockpit Pro” oraz 19- lub 20-calowe felgi aluminiowe. Nadwozie „R-Line” można również spersonalizować za pomocą pakietu stylistycznego „Black Style”. Wybrane dodatki utrzymane są w kolorze czarnym, co nadaje Tiguanowi Allspace sportowy charakter.

Volkswagen
Wśród ulepszeń wprowadzonych na rynek niemiecki jest nowa wielofunkcyjna skórzana kierownica, system sterowania reflektorami „Light Assist”, system informacyjno-rozrywkowy z co najmniej 6,5-calowym wyświetlaczem


Nowy Tiguan Allspace jest dostępny z pięcioma silnikami: 2,0-litrowym turbodieslem z bezpośrednim wtryskiem (TDI) o mocy 150 KM i 200 KM, które są sprzężone z podwójnym katalizatorem SCR z podwójnym wtryskiem AdBlue (podwójne dozowanie). 1,5-litrowy TSI ze 150 KM i 6-biegową manualną skrzynią biegów (opcjonalnie 7-biegowa DSG) posiada funkcję dezaktywacji cylindra (ACT). Dwa silniki 2.0 TSI są sprzężone z 7-biegową DSG o mocy 190 KM i 245 KM i są standardowo wyposażone w napęd na cztery koła 4MOTION. Wszystkie silniki spełniają surową normę emisji spalin Euro 6d-ISC-FCM. Uciąg z napędem na cztery koła 4MOTION wynosi do 2,5 tony.

Volkswagen
Funkcjonalne i ustawne wnętrze Tiguana Allspace


Podstawowa cena na rynku niemieckim wersji „Life” z 1,5-litrową TSI o mocy 150 KM i 6-biegową manualną skrzynią biegów wynosi 36 230 EU tj. ok. 162 000 zł. Odbiór zamówionych aut przewidziany jest w październiku br.