Nowy Nissan X-TRAIL – w Europie już latem przyszłego roku
Nowy Nissan X-Trail będzie dostępny z innowacyjnym układem napędowym Nissan e-POWER
19.04.2021

Nowy Nissan X-TRAIL – w Europie już latem przyszłego roku

Latem przyszłego roku (2022) gama crossoverów Nissana zostanie wzbogacona o nowego SUV-a X-Trail, którego światowa premiera miała miejsce na targach Auto Shanghai 2021.


Podobnie jak jego kuzyn Qashqai, samochód ten będzie oparty na platformie Aliansu CMF-C, której architektura została zaprojektowana przez Nissana z myślą o zastosowaniu nowoczesnego zespołu napędowego e-POWER.

Nowy X-Trail to czwarta generacja popularnego rodzinnego SUV-a, która zachowuje sprawdzone rozwiązania poprzednich generacji oraz oferuje najnowsze technologie pokładowe firmy Nissan. Podobnie jak obecny model, również nowy X-Trail będzie dostępny ze składanym trzecim rzędem siedzeń. Jego wymiary pozostaną jednak na tyle kompaktowe, że pozwolą na łatwe manewrowanie i parkowanie.

e-POWER

Nowy X-Trail będzie dostępny z innowacyjnym układem napędowym e-POWER, który jest kluczowym elementem strategii Nissan Intelligent Mobility.

Unikatową cechą systemu e-POWER jest wykorzystanie silnika benzynowego tylko do wytwarzania energii elektrycznej, natomiast koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że jednostka benzynowa może zawsze działać w optymalnym zakresie obrotów, co zapewnia niższe zużycie paliwa oraz obniżenie emisji CO2 w porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym.

Pojawienie się latem 2022 roku nowego modelu X-Trail stanowić będzie zwieńczenie gruntownej przebudowy całej gamy crossoverów Nissana. (ww)