Nowy Ford Focus sedan już na polskim rynku
Nowy Ford Focus Sedan dostępny jest w jednej wersji – Connected
21.01.2021

Nowy Ford Focus sedan już na polskim rynku

W polskich salonach Forda pojawiła się właśnie kolejna wersja popularny Focusa – tym razem w wersji sedan.


Samochód jest nieco dłuższy od 5- drzwiowego hatchbacka - ma 4647 mm długości, jego rozstaw osi wynosi 2700 mm. Bagażnik ma pojemność 417 litrów i można go powiększyć dzięki składanej w proporcji 60:40 tylnej kanapie.

Nowy Ford Focus Sedan dostępny jest w jednej wersji – Connected. Samochd jest dpbrze wyposażony, m. in. w 16” obręcze kół ze stopów lekkich, kamerę cofania, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, tempomat, przednie światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, sportowe fotele, elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, automatyczne reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej LED. W wyposażeniu seryjnym jest także manualna klimatyzacja oraz system multimedialny z kolorowym ekranem o przekątnej 8- cali z nawigacją satelitarną SYNC 3.2 i DAB+, Apple CarPlay, Android Auto oraz Ford PassConnect z modemem GSM.

Dodatkowe systemy bezpieczeństwa również nie wymagają dopłaty. To system Lane Keeping Alert - wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, elektryczny hamulec postojowy z funkcją Auto Hold oraz rozbudowany Pre-Collision Assist. Ten ostatni oferuje funkcję Forward Collision Warning - ostrzeganie przed kolizją drogową, Dynamic Brake Support - automatyczne uzupełnianie awaryjnego hamowania kierowcy oraz Automated Emergency Braking, który w przypadku braku reakcji kierowcy na ostrzeżenia przed kolizją uruchamia automatyczne hamowanie z pełną siłą.
Pod maską Forda Focusa Sedan w odmianie Trend znajduje się silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra i mocy 100 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach.

Odmiana Connected jest oferowana z dwoma silnikami benzynowymi EcoBoost. Ford Focus Sedan z silnikiem o pojemności 1 litra i mocy 125 KM kosztuje w ofercie inauguracyjnej od 75 900 zł. Napęd przekazywany jest tu za pomocą manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach. Wersja z silnikiem o pojemności 1,5 litra ma moc 150 KM. Napęd przekazywany jest w tym przypadku na koła przednie za pomocą 8- biegowej automatycznej skrzyni biegów. Ceny mocniejszego Focusa Sedan zaczynają się od 90 900 zł. (opr. ms)

Ford
Samochód jest nieco dłuższy od 5- drzwiowego hatchbacka - ma 4647 mm długości, jego rozstaw osi wynosi 2700 mm. Bagażnik ma pojemność 417 litrów i można go powiększyć dzięki składanej w proporcji 60:40 tylnej kanapie