Karta BP Plus Advertisement
Nowy Doblo VAN w ofercie Fiat Professional
Doblo VAN występuje z tradycyjnymi silnikami spalinowymi oraz w wersji w pełni elektrycznej E-Doblo VAN
01.08.2022

Nowy Doblo VAN w ofercie Fiat Professional

Fiat Professional rozpoczął przyjmowanie zamówień na trzecią generację modelu Doblo VAN i E-Doblo VAN. Nowe Doblo VAN występuje w wersjach z tradycyjnymi silnikami spalinowymi oraz w innowacyjnej, zeroemisyjnej wersji E-Doblo VAN napędzanej jednostką BEV o pojemności 50 kWh, mocy 100 kW i zasięgu do 280 km w cyklu WLTP. Pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej w październiku br., do Polski dotrą w listopadzie.

 

Doblo VAN to znana polskim użytkowników konstrukcja, ceniona głównie za funkcjonalność i ładowność. Z myślą o kolejnych odbiorcach nowy Doblo VAN jest dostępny zarówno z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym.

Fiat
Nowy Fiat Doblo VAN


Nowe Doblo jest obecnie dostępne w dwóch długościach i dwóch różnych konfiguracjach (furgon, furgon brygadowy), już wkrótce do gamy dołączy 5-miejscowe kombi. Dzięki funkcji „Magic Cargo” każdą z nich można przekonwertować, zwiększając objętość bagażnika o 0,5 m3 aż do 4,4 m3 (w wersji z długim rozstawem osi) oraz umożliwiając załadunek przedmiotów do 3,4 m długości. Dostępny jest również składany stolik, który w razie potrzeby pozwala zamienić kabinę Doblo w mobilne biuro. Doblo z silnikiem spalinowym może osiągnąć pojemność ładunkową do jednej tony, a w wersji w pełni elektrycznej – aż do 800 kg w obu rozstawach osi, co czyni ją największą w klasie i umożliwia załadunek dwóch europalet.

Fiat
Nowy Fiat Doblo VAN


Nowy Fiat Doblo jest dostępny do wyboru z trzema różnymi spalinowymi jednostkami napędowymi: wysokoprężną o pojemności 1,5 l i mocy 100 KM lub 130 KM oraz ze 110-konną jednostką benzynową o pojemności 1,2 l. Największe zainteresowanie wzbudza jednak wersja z silnikiem elektrycznym o pojemności 50 kWh, mocy 100 kW i zasięgu do 280 km w cyklu WLTP. Z tym napędem nowe E-Doblo osiąga prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h i maksymalny moment obrotowy 260 Nm.

Fiat
Nowy Fiat Doblo VAN


Zeroemisyjna wersja oferuje klientom jedyną w swoim rodzaju elastyczność i najlepsze w swojej klasie potencjał ładowania, dzięki trybowi „Quick Charge” o mocy do 100 kW, który umożliwia naładowanie akumulatora do poziomu 80% w ciągu zaledwie 30 minut. Kierowca może wybierać pomiędzy różnymi trybami: „Normal”, „Eco” i „Power”.

Fiat
Nowy Fiat Doblo VAN


Fiat Professional przyjmuje już zamówienia na nowe Doblo VAN, którego cena zaczyna się już od 83 708 zł netto za wersję L1 650 kg z silnikiem benzynowym PureTech 1.2 110 KM. Pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej w październiku br. i dotrą do Polski w listopadzie. (ww)