Nowy Citan z tytułem International Van of the Year 2022
Citan uzupełnia dotychczasowe portfolio Mercedes-Benz Vans
24.11.2021

Nowy Citan z tytułem International Van of the Year 2022

Nowy Citan zadebiutował na rynku w sierpniu 2021 - a już jesienią najmniejszy w rodzinie pojazdów dostawczych Mercedes-Benz odniósł pierwszy sukces, zdobywając prestiżowe wyróżnienie International Van of the Year 2022


Nowy Citan, kompaktowy z zewnątrz, ale przestronny w środku przekonał swoimi właściwościami, funkcjonalnością, komfortem i designem dziennikarzy branżowych podczas jazd testowych w Hamburgu, które odbyły się w październiku. Przedstawiciele mediów, którzy wchodzą w skład jury konkursu International Van of the Year, mieli wówczas okazję osobiście przekonać się o możliwościach najmłodszego członka rodziny pojazdów dostawczych Mercedes-Benz.

Mercedes Benz CITAN

- Bardzo się cieszymy się, że nasz nowy otrzymał nagrodę International Van of the Year Award. Citan został całkowicie na nowo zaprojektowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów i doskonale uzupełnia nasze dotychczasowe portfolio Mercedes-Benz Vans. Zarówno furgon, jak i Tourer oferuje naszym klientom szeroką gamę możliwych zastosowań i wysoki stopień funkcjonalności - w połączeniu z dużym komfortem jazdy i sprawdzonymi standardami bezpieczeństwa Mercedes-Benz. Jako prawdziwy Mercedes-Benz uzupełnia naszą rodzinę samochodów dostawczych - powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Nagroda International Van of the Year (IVOTY) jest przyznawana przez jury złożone z 25 przedstawicieli dziennikarzy branżowych i w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Kapituła przyznała tegoroczne wyróżnienie ex aequo nowemu Citanowi i Renault Kangoo. (ww)