Nowoczesna i intuicyjna Kia EV6
Kia EV6 została skonstruowana na modułowej platformie E-GMP
12.05.2021

Nowoczesna i intuicyjna Kia EV6

Wraz z nową Kia EV6 debiutuje zestaw zaawansowanych technologicznie systemów, dzięki którym komfort obsługi jest na bardzo wysokim poziomie. Intuicyjna obsługa i łatwo dostępna łączność ze światem zewnętrznym, systemy informacyjne i rzeczywistości rozszerzonej uzupełniają wrażenia z jazdy i minimalizują rozproszenie uwagi.

Kia EV6 została skonstruowana na modułowej platformie E-GMP, która zapewnia płaską podłogę w kabinie oraz duże rozmiary wnętrza. Przestronna kabina oferuje pasażerom sporo miejsca we wszystkich kierunkach. Dwa wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala każdy są połączone w jeden zakrzywiony ekran, który zapewnia kierowcy łatwy dostęp do najważniejszych informacji o EV6 i na temat jazdy.

KIA EV6
Zaawansowane technologicznie systemy EV6 zapewniają najwyższy komfort obsługi


Przed kierowcą znajduje się wyświetlacz ze wskaźnikami, którego wygląd można konfigurować. Prezentowane na nim są takie informacje, jak prędkość, zasięg oraz stan naładowania akumulatora. Przy pomocy wyświetlacza obsługuje się nawigację, multimedia oraz liczne pozostałe funkcje menu. Obydwa wyświetlacze tworzą delikatnie zakrzywiony ekran, który zapewnia znakomitą czytelność prezentowanych informacji w każdych warunkach oświetlenia. Ekran jest wykonany ze szkła wzmocnionego chemicznie, które gwarantuje większą wytrzymałość niż klasyczne szkło.

KIA EV6
Zakrzywiony ekran, który obejmuje dwa 12,3-calowe wyświetlacze, zapewnia doskonałą czytelność prezentowanych informacji


Do funkcji, które poprawiają komfort obsługi i podróżowania należą, między innymi, bezkluczykowe – dostęp do wnętrza i uruchamianie silnika, różne profile jazdy do wyboru, komfortowe fotele i ergonomicznie zaprojektowano wnętrze. Od klamek, które wysuwają się
z drzwi, przez intuicyjną obsługę, aż po wyświetlacz przezierny, działający w rzeczywistości rozszerzonej – łatwa interakcja człowieka z maszyną podnosi komfort każdej podróży EV6 i poprawia samopoczucie kierowcy.
Kia jest w trakcie zmiany gamy modeli. Koreański producent zapowiada, że do 2026 roku wprowadzi 11 nowych samochodów elektrycznych. Pierwszy z nich – EV6 – już można zamawiać. (ww)