Nowa Kia Sportage wkrótce
Sportage, po raz pierwszy w historii tego modelu, debiutuje w wersji dla klientów w Europie
25.08.2021

Nowa Kia Sportage wkrótce

Kia Europe zaprezentowała pierwsze oficjalne szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a marki Kia zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla odbiorców w Europie. Nowy Sportage zadebiutuje podczas cyfrowej premiery na żywo 1-go września zaś sprzedaż nowego SUV-a rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Nowy Sportage w europejskiej wersji został zaprojektowany i opracowany z myślą o tym, aby jednocześnie ustanowić nowe standardy w swoim segmencie i sprostać wymaganiom rozmaitych dróg Starego Kontynentu. Przedstawione szkice zdradzają sportowy i nowatorski charakter Sportage, jak na SUV-a. Uwagę zwraca nowoczesna stylistyka zarówno nadwozia, jak i wnętrza, które nadają ton Kia Sportage nowej generacji. Producent zapowiada, że zastosowana najnowocześniejsza technologia łączności ze światem zewnętrznym, bardzo wydajne i zaawansowane układy napędowe oraz najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa biernego, aktywnego i wspomagania kierowcy czynią ze Sportage SUV-a, któremu bardzo blisko do modeli klasy premium.

Kia Sportage
Odważnie stylizowany i dynamiczny przód w połączeniu z muskularnym tyłem, jak w samochodach typu fastback sprawiają, że na drodze Sportage będzie natychmiast rozpoznawalny

Projekt zorientowany na przyszłość

Nowy Sportage dla klientów w Europie ma bardziej kompaktową sylwetkę, co sugeruje jeszcze wyższy poziom precyzji prowadzenia i lepsze osiągi niż dotychczas. Obydwie cechy są postrzegane jako idealne dla samochodów użytkowanych na europejskich drogach. Nowego Sportage, zaprojektowanego jako najbardziej dynamiczny i stylowy SUV w segmencie, charakteryzuje dynamiczna sylwetka z wyraźnymi przetłoczeniami, które falują na płaskich powierzchniach blachy.

Szkice wskazują na dynamiczny przód z precyzyjnie wykonaną czarną osłoną chodnicy, która rozciąga się na całą szerokość auta. Wlot powietrza do chodnicy w kształcie tygrysiego nosa, od lat wyróżniający modele marki Kia, zinterpretowano na nowo. Łączy się on teraz z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu i z matrycowymi reflektorami w technologii LED.

Kolejną nowością w wypadku Sportage, którą widać na szkicach, jest czarny dach. Jeszcze bardziej podkreśla on zarówno sportowy charakter popularnego SUV-a nowej generacji, jak i dynamiczny kształt słupka C.

Wyraźnie zaznaczone boczne linie nadwozia, które podkreślają jego szerokość, spotykają się z tyłu ze smukłymi światłami do jazdy dziennej. Łączą się one w świetlny pas, który przebiega nad nowym logo marki Kia. Sportowy charakter nowego Sportage w europejskiej wersji potęguje również czarny tylny zderzak.

Premiera w Internecie

Nowa Kia Sportage w wersji dla klientów w Europie zadebiutuje podczas cyfrowej premiery na żywo, która odbędzie się w środę, 1-go września na kanałach marki Kia. W czasie premiery będzie można poznać znacznie więcej szczegółów na temat pierwszego SUV-a marki Kia, który zaprojektowano dla europejskich klientów. Sprzedaż nowej Kia Sportage rozpocznie się jeszcze w tym roku. (ww)