Nowa flota hybrydowych Corolli
Toyota Corolla Hybrid jest chętnie wybieranym modelem przez klientów flotowych w Polsce
27.05.2021

Nowa flota hybrydowych Corolli

30 Corolli z napędem Hybrid Synergy Drive 1.8 kupiła polsko-szwedzka firma SunRoof Technologies, oferująca nowoczesne dachy solarne na rynku fotowoltaiki. Do przyszłego roku SunRoof planuje zwiększyć liczbę hybrydowych aut do 100 samochodów. Nowe pojazdy dostarcza salon Toyota Warszawa Wola.

Toyota Corolla to najpopularniejszy samochód w Polsce, który odniósł sukces zarówno wśród klientów prywatnych, jak i flotowych, zaś hybrydowa Corolla jest najczęściej wybieranym zelektryfikowanym samochodem w Polsce. Do listy firm, które rozbudowały swoje floty o ten model, dołączyła spółka SunRoof Technologies.

- Wybraliśmy hybrydową Corollę ze względu na napęd hybrydowy i renomę marki Toyota. Zarówno Toyota, jak i nasza firma, koncentrują się na tworzeniu produktów wysokiej jakości o wyjątkowych walorach ekologicznych. Planujemy w tym roku kupić łącznie 50 hybryd Toyoty, do których w przyszłym roku prawdopodobnie dołączy 50 kolejnych – powiedział Jarosław Wyrzykowski, dyrektor sprzedaży firmy SunRoof.

Toyota Corolla Hybrid jest chętnie wybieranym modelem przez klientów flotowych w Polsce. Nowa flota firmy SunRoof składa się z 30 Corolli ze 122-konnym napędem hybrydowym opartym na silniku 1,8 l. Dwadzieścia dwie z nich to auta z nadwoziem Sedan i wyposażeniem Comfort. Kolejne osiem ma nadwozie TS Kombi i wyposażenie Comfort, w tym sześć – dodatkowo pakiety Style i Tech.

Za współpracę z firmą SunRoof odpowiada salon Toyota Warszawa Wola należący do Toyota Carolina Car Company, która prowadzi cztery salony Toyoty w Warszawie, Bielsku-Białej i Ostrołęce. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut hybrydowych, które stanowią około 80% wszystkich samochodów opuszczających jej salony. (oprac. ms)