Na ponad 320 stacjach LOTOS zapłacimy za paliwo aplikacją
Na 321 stacjach sieci LOTOS zapłacimy za paliwo już bezpośrednio przy dystrybutorze
27.05.2021

Na ponad 320 stacjach LOTOS zapłacimy za paliwo aplikacją

Gdański koncern zakończył prace rozszerzające dostępność usługi LOTOS Pay&Go. Na 321 stacjach sieci LOTOS zapłacimy za paliwo już bezpośrednio przy dystrybutorze. Aplikacja mobilna, którą można pobrać ze wszystkich dostępnych platform, jest cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności.

LOTOS Pay&Go jest aplikacją, która umożliwia płacenie za paliwo na stacjach LOTOS bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Wprowadzenie usługi przebiegało etapami. Od 30 grudnia 2020 r. była dostępna w wersji pilotażowej na 15 stacjach. Teraz objęła wszystkie stacje własne LOTOSU.

- Płatność mobilna to bezpieczny sposób przeprowadzenia transakcji, szczególnie w dobie pandemii. Takie rozwiązanie jest także idealne dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi. To również oszczędność czasu. Pilotaż akcji pokazał nam, jak udoskonalić aplikację, by była jak najbardziej intuicyjna i łatwa w obsłudze. Mamy nadzieję, że klienci stacji paliw LOTOS skorzystają z tego udogodnienia – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa.

Aplikację LOTOS Pay&Go można pobrać bezpośrednio z AppStore, Google Play oraz AppGallery. Możliwe jest też korzystanie z wersji przeglądarkowej na stronie: https://pay.go.lotos.pl/pwa/#/. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Faktura jest wysyłana do klienta mailowo po zakończonej transakcji zdalnej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy podać adres email oraz potwierdzić go wpisując kod, który zostanie na niego wysłany, a następnie udzielić wymaganych zgód i podać dane do faktury.

LOTOS
Na 321 stacjach sieci LOTOS zapłacimy za paliwo już bezpośrednio przy dystrybutorze

Jak zapłacić za paliwo za pomocą Pay&Go?

Zatankuj pojazd i zeskanuj kod umieszczony na dystrybutorze paliwowym. Po zeskanowaniu na swoim smartfonie otrzymasz informację na jakiej stacji paliw się znajdujesz oraz z którego dystrybutora korzystasz. Aplikacja zwróci również informację o ilość zatankowanych litrów paliwa oraz kwocie do zapłaty.

Wybierz opcję „Zapłać przez aplikację” i metodę płatności - BLIK, a od czerwca uruchomiona zostanie dodatkowa możliwość – płatność przy pomocy karty płatniczej dodanej do aplikacji.
Zrealizuj płatność. Proces jest analogiczny do płatności w sklepach internetowych. Aplikacja wyświetli potwierdzenie płatności.

Obecnie aplikacją LOTOS Pay&Go można płacić za paliwo. Docelowo będzie można również kupić inne produkty dostępne na zewnątrz stacji a także zapłacić w ramach jednej transakcji za dwa tankowania np.: benzyna i LPG. Do aplikacji włączona zostanie także obsługa pojazdów elektrycznych. Będzie to jedyne takie rozwiązanie na rynku łączące w jednym narzędziu obsługę zarówno paliw zwykłych (PB, ON, LPG), paliw premium (PB 98 Dynamic, ON Dynamic), jak i paliw alternatywnych. (ww)