My Ami Cargo: mikrotransport w mieście
Citroen wprowadza na rynek kolejny nowatorski samochód dla klientów biznesowych
09.05.2021

My Ami Cargo: mikrotransport w mieście

Rodzina małych aut osobowych Citroen Ami powiększa się o nowy model dostawczy My Ami Cargo. W pełni elektryczny, ultrakompaktowy samochód, został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby firm związane z dostawami niewielkich przesyłek na krótkich trasach na terenie miasta lub przejazdami między różnymi obiektami.

Ograniczenia związane z jazdą w mieście, zapotrzebowanie na zeroemisyjną mobilność oraz gwałtowny rozwój dostaw przesyłek to zjawiska, które zainspirowały markę Citroen do zaprojektowania My Ami Cargo, czyli bagażowej wersji modelu Ami.

Citroen
Najnowszy dodatek do gamy elektrycznej Citroena to wygodny i nowoczesny pojazd, który jest odpowiedzią na oczekiwania dotyczące nowej mobilności lokalnych firm kurierskich, sprzedawców, małych firm usługowych, drobnych przedsiębiorców, lokalnych władz i administracji, a nawet wytwórców

W modelu My Ami Cargo Citroën wygospodarował modułową przestrzeń ładunkową poprzez przekształcenie miejsca pasażera w przestrzeń ładunkową uzyskując dodatkowo pojemność 260 litrów i ładowność 140 kg. Po prostu zastąpiono fotel pasażera modułowym, zamykanym boksem
z siedmioma przegrodami z polipropylenu. Stanowisko kierowcy zostało oddzielone od przestrzeni bagażowej pionową przegrodą, która została zamontowana w taki sposób, aby wygospodarować odpowiednią ilość miejsca i zagwarantować użytkownikowi ochronę przed ładunkiem. Modułowy stolik, który pełni rolę pokrywy boksu ma maksymalne obciążenie 40 kg i może być wykorzystywany jako praktyczne, mobilne biurko.

Citroen
Główne atuty My Ami Cargo to duża przestrzeń ładunkowa, funkcja mobilnego biura oraz korzyści związane z elektrycznym napędem, łącznie z zerowym poziomem emisji CO2, które zapewniają ekologiczną jazdę oraz nieograniczony dostęp do stref ograniczonego ruchu


W sumie model My Ami Cargo uzyskał ponad 400 litrów pojemności ładunkowej. W ten sposób „autko” można wykorzystywać do przewozu paczek, poczty, narzędzi oraz różnego rodzaju przedmiotów. Jest to także doskonały środek transportu dla lokalnych firm usługowych (hydraulicy, elektrycy, ślusarze). Dzięki małym gabarytom i napędowi elektrycznemu My Ami Cargo sprawdzi się w ruchu miejskim.

W czerwcu model Ami zostanie wprowadzony do sprzedaży na nowatorskiej platformie cyfrowej, specjalnie zaprojektowanej z myślą o tym innowacyjnym samochodzie. Będzie na niej można również kupić wersję My Ami Cargo, wraz z powiązanymi ofertami i usługami dla klientów firmowych. Niestety, na razie ten model nie będzie dostępny na polskim rynku. (ww)