Mitsubishi ASX jesienią w Polsce
Nowy Mitsubishi ASX
28.04.2024

Mitsubishi ASX jesienią w Polsce

Mitsubishi zaprezentował nowego SUV-a z segmentu B - model ASX. Model oferuje gamę zelektryfikowanych układów napędowych, w tym pełną hybrydę (HEV) i instalację Mild Hybrid, zaawansowane, wydajne silniki spalinowe, a także szeroki zestaw systemów, służących bezpieczeństwu oraz wygodzie, które pomagają chroni i wspiera kierowcę oraz pasażerów.

 


Projekt Nowego ASX eksponuje charakterystyczną dla Mitsubishi Motors przednią strukturę Dynamic Shield. Dach o szerokości 690 mm ma trzy pośrednie pozycje otwarcia, z których wszystkie można łatwo kontrolować za pomocą przełącznika, umieszczonego nad lusterkiem wstecznym. Po maksymalnym otwarciu panoramiczny dach odsuwa się o 315 mm.

Nowy Mitsubishi ASX

Podstawowym silnikiem w ASX będzie innowacyjny trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 litra z turbodoładowaniem. 1-litrowy silnik MPI-T połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów zapewnia rozsądne osiągi, dostarczając 67 kW/91 KM mocy i 160 Nm momentu obrotowego. Pozwala na uzyskanie spalania 5,7 l/100 km, przy emisji CO2 wynoszącej zaledwie 130 g/km.

Nowy Mitsubishi ASX


Kolejna propozycja to 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem i miękką hybrydą. Wreszcie 1,6-litrowy silnik benzynowy z pełnym układem hybrydowym. W tym rozwiązaniu połączono 1,6-litrową jednostkę benzynową z dwoma silnikami elektrycznymi i przekładnią automatyczną z możliwością wyboru trybu zmiany biegów. Jednostka o mocy 105 kW/143 KM zapewnia równowagę między osiągami i zużyciem paliwa dzięki elektrycznemu wspomaganiu silnika benzynowego. Całkowity zasięg auta z tym silnikiem wynosi 900 km, stwarza też możliwość odbywania do 80% jazd miejskich z napędem elektrycznym. Emisja CO2 wynosi zaledwie 104 g/km, podczas gdy zużycie paliwa to tylko 4,6 l/100km w obowiązującym obecnie cyklu testowym.

Nowy Mitsubishi ASX (Foto: mat. prasowe/ Astara)


W najlepiej wyposażonych wersjach z automatyczną przekładnią, nowy ASX jest również wyposażony w system MI-PILOT (Mitsubishi Intelligent - PILOT), który łączy w sobie adaptacyjny tempomat (ACC) i asystenta centrowania na pasie ruchu (LCA). Należy podkreślić, że po raz pierwszy w historii Mitsubishi Motors, nowy ASX zaoferuje wbudowany system wraz z aplikacjami i usługami Google, w tym Google Assistant, Google Maps i inne w ramach Google Play.

Polska premiera Mitsubishi ASX jest zaplanowana na późną jesień 2024 roku. (ms)