Luksusowe „elektryki” dostępne od ręki
Jaguar wprowadził nową, pięcioletnią gwarancję dla całej gamy swoich pojazdów
26.09.2022

Luksusowe „elektryki” dostępne od ręki

Postępująca elektryfikacja samochodów sprawia, że w ofercie producentów przybywa aut elektrycznych. Pod koniec sierpnia 2022 r. po polskich drogach jeździło 52 011 aut osobowych „z wtyczką”, z czego w pełni elektrycznych 25 549 szt. oraz 26 462 szt. hybryd typu plug-in. Pierwszym na świecie, całkowicie elektrycznym SUV-em jest Jaguar I-PACE.

 

Pomimo rosnącej konkurencji i globalnemu trendowi stawiania na elektryfikację Jaguar I-PACE nadal plasuje się w czołówce „elektryków”. Napędzany jest dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi, które generują moc 400KM i 700Nm momentu obrotowego. Stały moment obrotowy i napęd na wszystkie koła AWD czynią z I-PACE praw- dziwie sportowe auto - do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 s. Samochód wyposażono w baterię o pojemności 90 kWh, więc na jednym ładowaniu potrafi pokonać do 470 km. Standardem w odświeżonym Jaguarze I-PACE jest pokładowa ładowarka o mocy 11 kW, która umożliwia ładowanie w tempie dającym ponad 50 km zasięgu na godzinę, przy użyciu wallboxa o takiej samej mocy.

Jaguar
Elektryczny SUV Jaguara wyróżnia się także efektowną stylistyką


Latem Jaguar wprowadził nową, pięcioletnią gwarancję dla całej gamy swoich pojazdów, w tym także całkowicie elektrycznego Jaguara I-PACE oraz wszystkich hybryd MHEV i PHEV. Ta decyzja oznacza, że Jaguar jest pierwszą luksusową marką samochodową, która rozszerza czas swojej gwarancji poza standardowe w tej branży dwa lata. Zarówno modele F-PACE jak i E-PACE można teraz kupić od ręki i to w różnych konfiguracjach.

Do 2030 r. Jaguar i Land Rover będą oferować modele wyposażone w pełni elektryczne silniki. Do tego czasu przewiduje się, że około 60 proc. sprzedawanych Land Roverów będzie wyposażonych w układy napędowe z zerową emisją spalin z układu wylotowego. (ww)