Lexus dla najlepszego polskiego pianisty
Jakub Kuszlik zajął 4. miejsce i został uznany za najlepszego wykonawcę mazurków Chopina
23.10.2021

Lexus dla najlepszego polskiego pianisty

Jaub Kuszlik, najwyżej sklasyfikowany polski pianista w tegorocznym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, otrzymał od firmy Lexus Polska najnowszy model marki – sedana klasy premium Lexus ES.


W tegorocznym Konkursie Jakub Kuszlik zajął 4. miejsce i został uznany za najlepszego wykonawcę mazurków Chopina. Artysta otrzymał kluczyki do Lexusa ES, specjalnej nagrody ufundowanej przez Lexus Polska. Laureat 4. nagrody nie krył zaskoczenia i powiedział, że przez cały czas trwania konkursu był wożony Lexusem i zakochał się w tym samochodzie.

Fryderyk Chopin jest najbardziej prestiżową polską marką, znaną na całym świecie. Lexus – najbardziej prestiżową marką motoryzacyjną w Japonii, również wysoko cenioną na świecie. Naturalne więc było połączenie tych dwóch marek przy najbardziej znanym wydarzeniu artystycznym, jakim jest Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.
Współpraca ta zaczęła się w 2009 roku, kiedy Lexus stał się mecenasem festiwalu „Chopin i Jego Europa”, którym pozostaje do dziś. Jednocześnie co 5 lat Lexus jest partnerem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Rok 2021 to już 13. rok współpracy Lexusa z organizatorami obu wydarzeń. Jak zwykle do dyspozycji artystów pozostaje flota kilkunastu limuzyn Lexusa, które marka udostępnia im w przekonaniu, że będą się w nich czuli bardzo komfortowo. (ms)