Kiger - pokazowe Renault na indyjski rynek
Opracowany w Indiach specjalnie dla modelu Kiger show-car zielony kolor nadwozia „Aurora Borealis” zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia i kąta patrzenia
02.02.2021

Kiger - pokazowe Renault na indyjski rynek

Motoryzacyjny rynek Indii, drugiego pod względem liczby mieszkańców kraju świata, kojarzy nam się głównie z ich rodzimą marka Tata, która niegdyś poległa w na polskim rynku. Tymczasem od szesnastu lat odnosi tam sukcesy francuski koncern Renault. Teraz zaprezentował on przeznaczony na tamtejszy rynek show-car Kiger. Ciekawe, czym Francuzi podbijają Indie.

Na pierwszy rzut oka Kiger show-car wyróżnia się przetłoczeniami na masce, mocno pochyloną przednią szybą i „pływającym” dachem z bagażnikiem dachowym. Wysmukłe boczne lusterka swym kształtem przypominają skrzydła samolotu. Zakończony spojlerem dach, opadający ku tyłowi, dodaje lekkości sylwetce samochodu. Dolna część nadwozia jest bardziej muskularna i przysadzista, oparta na 19-calowych kołach obramowanych powiększonymi łukami nadkoli, które dodają wyrazistości stylistyce nadwozia. Prześwit 210 mm, wzmocnione spojlery progowe i poszerzone nadkola potwierdzają terenowe możliwości nowego SUV-a. Jego sportowy charakter sygnalizują również rozmieszczone wokół nadwozia wloty powietrza z motywem plastra miodu oraz centralnie umieszczona podwójna końcówka wydechu.

Renault Kiger
show-car Kiger


Opracowany w Indiach specjalnie dla modelu Kiger show-car zielony kolor nadwozia „Aurora Borealis” zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia i kąta patrzenia. Pojawiają się wówczas na nim niebieskie i fioletowe refleksy nadające nadwoziu intrygujący wygląd. Kiger show-car ma, podobne jak zaprezentowany w ubiegłym roku Kwid, dwupoziomowe reflektory LED i zielone kierunkowskazy.

Ten mały zwinny sportowy SUV-em na wszelkiego rodzaju drogi jest zapowiedzią nowego, kompaktowego modelu o długości poniżej czterech metrów, przeznaczonego na rynek indyjski. Juz jako rynkowa wersja modelu Kiger show-car będzie stanowić dodatkowy atut w obecnej gamie Renault w Indiach, obok Kwida, Dustera i Tribera.
Renault jest liderem wśród europejskich marek samochodów oferowanych
w Indiach. (ms)