Kia z rekordowym wzrostem liczby rejestracji nowych samochodów
Kia e-Niro plasuje się tuż za podium rankingu najczęściej wybieranych samochodów elektrycznych w Polsce, lista liczy aż 57 modeli
20.09.2021

Kia z rekordowym wzrostem liczby rejestracji nowych samochodów

Kia po raz pierwszy w historii awansowała na drugie miejsce najchętniej kupowanych marek w Polsce. Dane po pierwszych 10 dniach września potwierdzają, że Kia nie tylko utrzymała drugą pozycję w rankingu, ale jednocześnie zwiększyła liczbę rejestracji o aż 110% w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku.


W ubiegłym miesiącu, po raz pierwszy w historii, Kia znalazła się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych marek w Polsce. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku liczba rejestracji nowych samochodów osobowych marki Kia wzrosła o blisko 32%. W poprzednim miesiącu na drogi wyjechało 2.985 nowych samochodów osobowych z logo Kia.

Kia elektryfikuje gamę modelową

W ubiegłym miesiącu, po raz pierwszy w historii, w Polsce zarejestrowano więcej nowych osobowych samochodów hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i elektrycznych niż aut z silnikiem Diesla. Różnica jest spora i na korzyść tych pierwszych wynosi aż 888 egzemplarzy. W sumie modeli typu HEV, PHEV i BEV zarejestrowano w sierpniu 5.963 egzemplarze. Na wysokim 4. miejscu pod względem popularności w zestawieniu najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych znalazła się elektryczna Kia e-Niro. Lista aut elektrycznych dostępnych w Polsce liczy aż 57 modeli.

KIA
e-Soul i e-Niro są dostępne w programie Kia #GoElectric z dopłatami w wysokości do 50 tysięcy złotych

Program wsparcia dla rozwoju elektromobilności

Kia, która należy do bardzo wąskiego grona producentów samochodów mających w masowej produkcji aut elektrycznych już 10-letnie doświadczenie, wprowadziła niedawno w Polsce własny program wsparcia rozwoju elektromobilności – Kia #GoElectric. Składa się na niego kilka promocji, które nie dość, że łączą się ze sobą, to również łączą się z rządowym programem dopłat. W sumie na zakupie samochodu elektrycznego marki Kia można oszczędzić teraz nawet 50 tys. złotych. Pakiet korzyści Kia #GoElectric obejmuje:

– 7.700 zł premii za odkup używanego auta z silnikiem spalinowym,
– 1.775 zł rabatu, czyli aż 50%, na zakup ładowarki Kia Charge Home,
– do aż 13.800 zł rabatu, 7% wartości auta, dla uczestników programu Kia Eco Drivers,
– dodatkowe korzyści przy wyborze finansowania, które zapewnia Kia Finance.

Z pakietem korzyści Kia #GoElectric oraz po uwzględnieniu dotacji rządowej zarówno e-Soul, jak i e-Niro należą do najtańszych samochodów elektrycznych w swoich klasach. I najlepszych, o czym świadczą liczne nagrody przyznane nie tylko przez dziennikarzy, ale również przez użytkowników. Za 204-konnego e-Soula o zasięgu do 452 km w bogatej wersji L, z pakietem technologicznym, pakietem stylistycznym wnętrza oraz z dwutonowym nadwoziem trzeba teraz zapłacić 133.156 zł. Elektryczne e-Niro w wersji L z pakietem technologicznym i lakierem metalicznym oraz z silnikiem o mocy 204 KM i akumulatorem o pojemności energetycznej 64 kWh, który zapewnia zasięg do 455 km, kosztuje 137.155 zł. (ww)