Kia Sportage piątej generacji
Nowy Sportage, który będzie zaprezentowany w Korei w lipcu
31.05.2021

Kia Sportage piątej generacji

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Sportage – najpopularniejszego SUV-a marki już piątej generacji. Koreański producent zapowiada, że Kia Sportage, po raz pierwszy w 28-letniej historii tego modelu, będzie miała wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie.

Nowy Sportage, który będzie zaprezentowany w Korei w lipcu, stanowi nowy wzorzec SUV-a w swoim segmencie, oferując atrakcyjny design, przestronne i zaawansowane technologicznie wnętrze, nowoczesną łączność ze światem zewnętrznym oraz  wydajne układy napędowe.
We wrześniu, po raz pierwszy w 28-letniej historii Sportage, Kia Europe zaprezentuje wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie.

KIA
Intrygujące nadwozie i wyrafinowana sylwetka

Nowa filozofia projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, zaprezentowana na początku roku i ciesząca się dużym uznaniem wśród designerów, leży u podstaw designu nowego Sportage i ma wpływ na jego każdy detal. Pierwsze zdjęcia pokazują nowatorski styl popularnego SUV-a, który czerpie inspirację z doskonałości i prostoty natury, i łączy je z nową filozofią projektowania marki Kia.

Muskularne nadwozie i innowacyjne wnętrze

Nowy Sportage ma muskularne nadwozie i wyrafinowaną sylwetkę. Uwagę zwracają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia, które zdają się marszczyć na powierzchni blachy.
Z przodu dominuje czarna osłona chłodnicy, która wypełnia całą szerokość auta. Z tyłu linia nadkoli delikatnie opada ku tyłowi i płynnie przechodzi w smukłe światła do jazdy dziennej, które otaczają nowe logo marki i napis Sportage.

KIA
Szkic projektu wnętrza przedstawia kabinę, która jest zorientowana na kierowcę, ma śmiały charakter oraz jest wykonana z miękkich materiałów wysokiej jakości i oferuje innowacyjne technologie. Uwagę natychmiast przykuwa pięknie ukształtowany zakrzywiony wyświetlacz.

- Design nowej Kia Sportage – czerpiąc inspirację z natury, która w nowej filozofii projektowania spotyka się z nowoczesnością – rzuca wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce samochodów. Jednocześnie dynamiczne i nowoczesne nadwozie idealnie współgra z pięknymi detalami w zaawansowanym technologicznie wnętrzu – mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center.

Więcej szczegółów technicznych na temat nowego Sportage zostanie opublikowane w nadchodzących tygodniach. (ww)