Kia Sorento triumfuje w konkursach na najlepszy design
Nowa generacja flagowego SUV-a powstała we współpracy ośrodków designu marki Kia na świecie
14.04.2021

Kia Sorento triumfuje w konkursach na najlepszy design


Nowa, zelektryfikowana Kia Sorento zdobyła dwa kolejne tytuły światowej rangi. Flagowy SUV marki Kia okazał się najlepszy w konkursie Red Dot, oraz iF w kategorii design produktu oraz design marki i komunikacji.

Kia, znana z atrakcyjnych pod względem designu modeli, dzięki tegorocznym wyróżnieniom kontynuuje niezwykłą serię sukcesów w obydwu konkursach. Pierwszym samochodem koreańskiej marki, który w 2009 roku otrzymał nagrodę Red Dot była Kia Soul. Od tego czasu w sumie aż 26 modeli marki Kia uhonorowano „czerwoną kropką”. W konkursie iF Kia triumfowała po raz pierwszy w 2010 roku. Sukces nowego Sorento oznacza, że liczba nagrodzonych modeli w tym konkursie wzrosła do 21.

Nowe Sorento, krótko po premierze w ubiegłym roku, nagrodzono za design w plebiscycie „Samochód roku 2020 z napędem na cztery koła” organizowanym przez magazyn Auto Bild Allrad. Chwilę później flagowy SUV marki Kia otrzymał najważniejszą nagrodę przyznawaną przez wydawnictwo motoryzacyjne w Niemczech, a mianowicie „Złotą Kierownicę 2020” w klasie „dużych SUV-ów”. W marcu tego roku nowe Sorento zdobyło tytuł „Najlepszego dużego SUV-a” w konkursie „Women’s World Car of the Year 2021”.

Nowa generacja flagowego SUV-a powstała we współpracy ośrodków designu marki Kia na świecie. - Projektując nowe Sorento zależało nam na tym, aby jednocześnie unowocześnić estetykę znaną z poprzednich generacji tego modelu oraz zastosować bardziej wyrafinowany i elegancki design. Faktem jest, że koncepcja o nazwie „wyrafinowana śmiałość” zdominowała cały proces projektowania, dzięki czemu nowe Sorento prezentuje się dojrzale i jest bardzo dobrze zbalansowane – powiedział Karim Habib, szef Kia Global Design Center. (ww)