IVECO Daily transportują do Polski szczepionki przeciw Covid-19
IVECO Daily wyposażone są również w GPS, dzięki któremu przewoźnik monitoruje transport szczepionek
28.02.2021

IVECO Daily transportują do Polski szczepionki przeciw Covid-19

IVECO Poland przekazało spółce ARRA Group 20 najnowszych modeli IVECO Daily w ramach podpisanego kontraktu na dostawę pojazdów z zabudową typu chłodnia. Obecnie wszystkie pojazdy realizują niezwykle ważny w skali Europy międzynarodowy transport szczepionek przeciwko Covid-19 z Belgii do Polski.

3,5-tonowe chłodnie IVECO Daily realizują transport szczepionek przeciwko Covid-19 z zakładu produkcyjnego amerykańskiej firmy Pfizer w Belgii do Polski. Szczepionki przewożone są w specjalnie wykonanych skrzyniach, zawierających tak zwany suchy lód i pozwalających utrzymać temperaturę -70 stopni Celsjusza. Są to skrzynie stosunkowo niewielkie, więc pojazdy IVECO Daily idealnie się tutaj sprawdzają.

ARRA Group specjalizuje się w transporcie farmaceutycznym w warunkach temperatury kontrolowanej w zakresie od -25° C do +25°C dla wszystkich grup leków. Jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała certyfikat Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP), potwierdzający najwyższą jakość usług transportu farmaceutycznego.

IVECO
Dostarczona flota IVECO Daily to 20 pojazdów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów i 3.0-litrowe silniki o mocy 180 KM


Auta zawierają najwyższy pakiet systemów wspomagających Hi-Drive, obejmujący między innymi: aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, asystenta jazdy w korku (QUEUE ASSIST), proaktywny system utrzymywania pasa ruchu (LDWS), układ stabilizujący tor jazdy (ESP), asystenta wiatru bocznego, AEBS, hamulec miejski, system automatycznego przełączania świateł drogowych, a także automatyczne włączanie świateł i wycieraczek. 20 IVECO Daily dostarczonych do ARRA Group posiada także moduł telematyczny Connectivity Box, który pozwala na korzystanie z zaawansowanych systemów łączności z pojazdem, bezpłatny dostęp do portalu IVECO ON oraz zapewnienia serwis proaktywny. Pojazdy zostały doposażone w opcję Run Lock, która umożliwia blokadę zapłonu silnika bez kluczyka w stacyjce.

Na specjalne zamówienie firmy ARRA Group 10 pojazdów zostało zabudowanych przez firmę ROMCAR, która wykonała nadwozia chłodnie zbudowane z pianki poliuretanowej metodą wtryskową, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i dużą sztywność konstrukcji pojazdów. Auta wyposażone zostały w agregaty firmy Carrier. Kolejne 10 zabudów chłodni przygotowała firma PLANDEX, która wszystkie elementy wykonała ze stali o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej. Następnie poddano je piaskowaniu, cynkowaniu i lakierowaniu. Ta grupa pojazdów wyposażona została w agregaty firmy Thermo King. Dodatkowo wszystkie samochody posiadają kabinę sypialną Lamico.

IVECO Daily wyposażone są również w GPS, dzięki któremu przewoźnik ma możliwość śledzenia przebytej trasy samochodów oraz monitorowania aktualnej temperatury ładunku w czasie rzeczywistym. (ww)