„Inteligentne” kokpity w autach koncernu Stellantis
Mobile Drive będzie oferować rozwiązanie przełomowego inteligentnego kokpitu
18.05.2021

„Inteligentne” kokpity w autach koncernu Stellantis

Koncern Stellantis, wspólnie z firmą Foxconn, zamierza opracowywać przełomowe cyfrowe kokpity i spersonalizowane usługi online w ramach joint venture o nazwie Mobile Drive. Dzięki tej współpracy szybciej wprowadzone zostaną na rynek najbardziej zaawansowane w branży technologie „in-car” i „connected-car”.


Stellantis NV („Stellantis”) i Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., („Foxconn”) wraz ze spółką zależną tej firmy, FIH Mobile Ltd., („FIH”) ogłosiły dziś podpisanie niewiążącego protokołu ustaleń w celu utworzenia Mobile Drive, spółki joint venture 50/50 mającej przyspieszyć rozwwyznaczają kolejną wielką ewolucję naszej branży, podobnie jak miało to miejsce z technologią elektryfikacji”.
Wszelkie opracowania Mobile Drive będą stanowiły wspólną własność Stellantis i Foxconn. Mająca swą siedzibę w Holandii spółka joint venture będzie działać jako dostawca dla sektora motoryzacyjnego, stając w przetargach na dostawy rozwiązań z zakresu oprogramowania i powiązanego sprzętu na rzecz Stellantis oraz innych zainteresowanych producentów samochodów.

- Mobile Drive będzie oferować rozwiązanie przełomowego inteligentnego kokpitu (‘smart cockpit’), które pozwoli na płynną integrację samochodu ze stylem życia kierowcy, poprzez używane przez niego urządzenia mobilne – Calvin Chih, dyrektor zarządzający FIH.

- Poprzez to partnerstwo przesuniemy granice technologii łączności samochodu i zapewnimy tak wciągające wrażenia, które jeszcze trudno jest sobie wyobrazić. Mobile Drive daje nam bowiem elastyczność, jakiej potrzebujemy, aby zapewniać cyfrowe doświadczenia godne przyszłości tak szybko, jak wymagają tego nasi klienci - powiedział Yves Bonnefont, Chief Software Officer w Stellantis.

Mobile Drive będzie koncentrować się na informacjach i rozrywce, telematyce i rozwoju platformy usług w chmurze poprzez innowacje w dziedzinie oprogramowania, które mają obejmować aplikacje bazujące na sztucznej inteligencji, komunikację 5G, udoskonalone usługi Over-The-Air, możliwości handlu elektronicznego oraz integracje „inteligentnego” kokpitu. (oprac. ms)

Stellantis