ID. Buzz zjeżdża z taśm montażowych fabryki w Hanowerze
ID. Buzz jest już dostępny w przedsprzedaży w polskich salonach marki Volkswagen
17.06.2022

ID. Buzz zjeżdża z taśm montażowych fabryki w Hanowerze

W fabryce Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze trwa produkcja w pełni elektrycznego ID. Buzz. Fabryka w Hanowerze jest obecnie trzecim niemieckim zakładem produkcyjnym samochodów z rodziny ID. Plan produkcyjny zakłada montaż 900 pojazdów: ID. Buzz, nowego Multivana oraz VW T6 dziennie. W sumie z taśm montażowych w ciągu roku będzie zjeżdżać do 130 000 aut.


W tym roku fabryka Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze planuje wyprodukować łącznie około 15 000 modeli ID. Buzz. Josef Baumert, członek zarządu marki VWCV ds. Produkcji i Logistyki zapowiada, że po 2023 roku zakład w Hanowerze wyprodukuje nawet 130 000 sztuk tego modelu ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo.

ID. Buzz
ID. Buzz

Trzy koncepcje pojazdów, jeden zakład, elastyczna produkcja

Od maja tego roku Volkswagen Samochody Użytkowe produkuje w zakładzie w Hanowerze trzy modele oparte na trzech różnych platformach z trzema różnymi napędami: Buzz jako pojazd akumulatorowo-elektryczny, nowy Multivan jako hybryda typu plug-in z napędem konwencjonalnym oraz T6 z silnikiem spalinowym. W fabryce pojazdy są częściowo montowane na jednej linii produkcyjnej.

ID. Buzz
ID. Buzz


Zanim doszło do uruchomienia montażu ID. Buzz blisko 4 000 pracowników fabryki w Hanowerze zostało przeszkolonych do produkcji nowych modeli.

ID. Buzz jest już dostępny w przedsprzedaży w polskich salonach marki Volkswagen Samochody Dostawcze i wybranych dilerów Volkswagen Samochody Osobowe. Cena pięciomiejscowego ID. Buzz Pro zaczyna się od 248 091 zł (201 700 zł netto). ID. Buzz Cargo kosztuje od 245 877 zł (199 900 zł netto). (ww)