Hyundai Seven SUV concept
Koncept jest zapowiedzią pojawienia się Ioniq 7
05.11.2021

Hyundai Seven SUV concept

Południowokoreański koncern szykuje premierę nowego modelu SUV z napędem całkowicie elektrycznym. Jak twierdzą wiarygodne źródła wersja produkcyjna Hyundaia SEVEN będzie oparta na globalnej platformie modułowej Hyundai Electric (E-GMP) na której montowane są modele Hyundai Ioniq 5 i Kia EV6. Koncepcyjny SEVEN jest to zapowiedzią pojawienia się seryjnej wersji samochodu Ioniq 7.


Prototyp oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas wystawy AutoMobility LA, która rozpoczyna się 17 listopada. Hyundai SEVEN SUV concept wyróżnia się futurystycznie stylizowanym nadwoziem, ciekawą grafiką oświetlenia oraz projektem kabiny pasażerskiej, która według producenta przypomina atmosferą wygodny salonik. Do wykończenia kokpitu wykorzystano m.in. materiały przyjazne dla środowiska.

Wnętrze SEVEN sugeruje ekskluzywną i spersonalizowaną atmosferę salonu, pogłębiając innowację przestrzenną, którą Hyundai Motor pokazał w IONIQ 5. Fotele auta wykończone ekologicznymi materiałami oferują wyrafinowaną, przyjazną dla środowiska mobilność, która odzwierciedla zmieniający się styl życia przyszłych użytkowników.

Podawane nieoficjalnie informacje wskazują, że koncept Hyundaia to zapowiedź pojawienia się kolejnego modelu Ioniqa 7. Szczegóły techniczne nie są znane, można jednak przypuszczać, że zostanie on zbudowany na płycie podłogowej E-GMP, która powstała z myślą o produkcji aut z napędem bateryjnym (BEV). (ww)