Hybrydowe Yarisy zasiliły flotę BNP Paribas
Toyota sprzedała w Polsce już ponad 100 000 hybryd. To pokazuje, jak bardzo rośnie znaczenie tego napędu na polskim rynku
28.12.2020

Hybrydowe Yarisy zasiliły flotę BNP Paribas

Nowy model Yarisa z napędem hybrydowym wzmocnił flotę Banku BNP Paribas. 42 niskoemisyjne hatchbacki zastąpiły auta z konwencjonalnymi silnikami, ograniczając średni poziom emisji samochodów Banku. Obecnie hybrydy stanowią już 70% samochodów segmentu B używanych przez pracowników Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

Salon Toyota ANWA Kraków dostarczył 42 hybrydowe Yarisy nowej generacji do floty Banku BNP Paribas. Najnowszy model w gamie Toyoty jest wyposażony w 116-konny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w wersji 2.5. Bank rozbudowuje flotę hybrydowych Yarisów od 2018 roku w ramach programu Ekoflota. Auta są używane przez pracowników Centrum Obsługi Klienta w Warszawie oraz sieci oddziałów.

- Toyota sprzedała w Polsce już ponad 100 000 hybryd. To pokazuje, jak bardzo rośnie znaczenie tego napędu na polskim rynku. Już niemal połowa samochodów, które trafiają do klientów Toyoty, kryje pod maską ten oszczędny i niskoemisyjny napęd. Dzieje się tak dlatego, że hybrydy naszej marki to przede wszystkim auta dynamiczne, przyjemne w prowadzeniu i atrakcyjne wizualnie. Klienci flotowi doceniają także niewielkie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji. Do tego dochodzi przystępna cena i wysoka wartość rezydualna - podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Niskoemisyjność i bezpieczeństwo

Pracownicy Banku otrzymali hybrydowe Yarisy w kolorze Silver Diamond, w wersji Comfort, które ułatwią ich pracę za sprawą automatycznej skrzyni biegów, elektrycznych szyb i lusterek, systemu multimedialnego sterowanego za pomocą ekranu dotykowego 7 cali lub przycisków na kierownicy, kamery cofania i automatycznej klimatyzacji. System multimedialny łączy się z telefonem za pomocą Android Auto™ i Apple CarPlay, a jednocześnie udostępnia różnego rodzaju usługi w systemie Toyota Connected Car za pośrednictwem aplikacji MyT. Samochód ma także światła tylne i do jazdy dziennej LED, projektorowe światła główne i lampy przeciwmgielne.

 

Toyota Yaris
Najnowszy model w gamie Toyoty jest wyposażony w 116-konny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w wersji 2.5

 

Yaris Hybrid 2020 wnosi do segmentu nowe standardy pod względem zużycia paliwa i emisji spalin. Auto o mocy 116 KM, które rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,7 s, zużywa średnio od 3,8 l/100 km wg WLTP i emituje od 87 g/km CO2. Dzięki wydajnemu systemowi odzyskiwania energii z hamowania porusza się w bezemisyjnym trybie elektrycznym nawet przez 80% czasu jazdy po mieście, przyczyniając się do ograniczenia smogu.

Niskoemisyjna flota BNP Paribas

Bank BNP Paribas konsekwentnie zastępuje samochody służbowe z tradycyjnym napędem autami bardziej przyjaznymi dla środowiska. W ciągu roku niemal podwoił liczbę samochodów hybrydowych w swojej flocie. W 2020 roku hybrydy stanowią ponad 70% samochodów klasy B używanych przez Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

- Od kilku lat Bank BNP Paribas wprowadza do swojej floty auta z alternatywnym napędem pozwalającym ograniczać emisję szkodliwych substancji. Dalsze poszerzanie floty o auta ekologiczne to jeden z elementów działań banku na rzecz środowiska. Dzięki konsekwentnej realizacji tego programu nasze hybrydy jeżdżą już nie tylko w największych aglomeracjach, ale pojawiły się też na ulicach mniejszych miast - powiedział Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

Toyota Yaris
W 2020 roku hybrydy stanowią ponad 70% samochodów klasy B używanych przez Sieci Oddziałów Detalicznych banku

 

Ograniczanie negatywnego wpływy na środowisko to jeden z filarów strategii odpowiedzialnego biznesu Banku BNP Paribas. Jednym z jego elementów są inicjatywy na rzecz ekomobilności, które obejmują nie tylko sukcesywną wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pracownicy korzystający z samochodów służbowych mogą doskonalić swoje umiejętności w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy. W 2019 roku z możliwości tej skorzystało ponad 200 osób. Bank zachęca też do carpoolingu oraz carsharingu oraz zapewnia odpowiednią infrastrukturę osobom dojeżdżającym do pracy rowerem. (ww)