HoppyGo: podróż współdzielonym autem
HoppyGo oferuje swoje usługi w Czechach, Polsce i na Słowacji
15.11.2022

HoppyGo: podróż współdzielonym autem

ŠKODA AUTO DigiLab podsumowała najbardziej udany sezon platformy współdzielenia samochodów peer-to-peer HoppyGo. Obroty HoppyGo osiągnęły rekordowy poziom od lipca do października, zwiększając się o 25% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Liczba osób korzystających z platformy carsharingowej wzrosła do około 180 tysięcy. Od stycznia przybyło 20 tys. nowych użytkowników w Czechach, 5,5 tys. w Polsce i 3,3 tys. na Słowacji. Średni okres wynajmu w okresie lipiec-październik wyniósł 4,8 dnia.


Udostępnianie samochodów typu peer-to-peer jest szczególnie popularne w Europie Środkowej i Wschodniej. HoppyGo oferuje swoje usługi w Czechach, Polsce i na Słowacji i ma już łącznie około 180 000 użytkowników. W tym roku platforma odnotowała 20 tys. nowych rejestracji w Czechach, 5,5 tys. w Polsce i 3,3 tys. na Słowacji.

Popularność peer-to-peer

Platforma HoppyGo od 2018 roku łączy właścicieli samochodów z najemcami. Wystarczy, że zarejestrują swój pojazd, a następnie zweryfikują zapisane dane. Najemcy mogą dokonać rezerwacji za pośrednictwem aplikacji na smartfona lub strony internetowej. ŠKODA AUTO oferuje również użytkownikom HoppyGo możliwość jazdy próbnej pojazdami, takimi jak ŠKODA ENYAQ iV, przez okres do czterech dni. (ww)