Honda Civic 11.generacji z napędem hybrydowym
Nowy Civic e:HEV pojawi się w europejskich salonach Hondy jesienią 2022 roku
24.06.2021

Honda Civic 11.generacji z napędem hybrydowym

Honda opublikowała pierwsze zdjęcia 11. generacji pięciodrzwiowego modelu Civic, który będzie najnowszym modelem, w wersji standardowej napędzanym przez hybrydowy układ e:HEV. Japoński hatchback pozostanie podstawowym modelem Hondy w Europie. Nowa generacja Civica trafi do Europy jesienią przyszłego roku.


Zgodnie z zapowiedzią producenta nowy Civic będzie oferowany wyłącznie w wersji hybrydowej, dołączając do linii aut wyposażonych w układ e:HEV (hybrid electric vehicle). Przyczyni się to do realizacji celu, zgodnie z którym do 2022 roku wszystkie główne europejskie modele Hondy będą wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe.

Honda Civic
Civic będzie najnowszym modelem, w wersji standardowej napędzanym przez hybrydowy układ e:HEV


W hybrydowy układ napędowy wyposażono już, wprowadzone niedawno na rynek, modele Jazz i Jazz Crosstar, CR-V 2020 oraz nowego HR-V, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.
Od momentu wprowadzenia na rynek w 1972 roku, model Civic został sprzedany w ponad 27 milionach egzemplarzy w 170 krajach. Nowy Civic e:HEV pojawi się w europejskich salonach Hondy jesienią 2022 roku.

Honda Civic
Civic pozostaje podstawowym modelem Hondy w Europie. Najnowsza generacja bazuje na prawie 50-letnim dziedzictwie. Łączy ono użyteczność, komfort i atrakcyjność, z których słynie ten model