GTX dołącza do rodziny Vokswagen ID
Nowy model będzie wyróżniał się własnym logo GTX
16.04.2021

GTX dołącza do rodziny Vokswagen ID

Wraz z nowym ID.4 Volkswagen zaprezentuje 28 kwietnia pierwszy sportowy topowy model elektryczny GTX. W Europie odpowiednik modeli ID o wysokich osiągach. W przyszłości nowy model będzie wyróżniał się własnym logo GTX. Podobnie jak GTI i GTE oznacza własną markę produktów - inspiruje świat mobilności elektrycznej Volkswagena nowym, inteligentnym sportowym charakterem.


- Litery GT od dawna oznaczają przyjemność z jazdy - mówi Klaus Zellmer, członek zarządu ds. Marketingu i sprzedaży marki Volkswagen. - Teraz X buduje pomost do mobilności przyszłości. Zrównoważony rozwój i sportowy charakter nie wykluczają się wzajemnie, ale inteligentnie się uzupełniają.

Modele GTX są szczególnie imponujące, jeśli chodzi o wydajność i wygląd. Wzmocniona wersja ID.4 GTX wykorzysta mocniejszy układ napędowy na obie osie. Dodatkowy silnik elektryczny na przedniej osi będzie przenosił napęd na wszystkie koła ID. Producent podaje, że rodzina modeli GTX została zaprojektowana z myślą o uzyskaniu maksymalnej wydajności z napędu elektrycznego. Dodatkowy silnik włącza się inteligentnie w ciągu kilku milisekund, gdy wymagana jest bardzo wysoka wydajność lub mocna trakcja. W nowym trybie jazdy funkcja „Traction” bedzie aktywowany na stałe. Ponadto, sportowe detale i ich własna sygnatura świetlna mają podkreślić sportowe osiągi modeli GTX.

Nowe logo produktu dla ID.

Gama modeli GTX dodatkowo wzmocni strategię firmy ACCELERATE. Volkswagen chce stać się najbardziej pożądaną marką w zakresie zrównoważonej mobilności. Celem jest zwiększenie udziału samochodów czysto elektrycznych w Europie do 70 procent sprzedaży do 2030 roku. Volkswagen zapowiada, że osiągnie neutralność klimatyczną do 2050 roku. W tym celu zainwestuje do 2025 roku około 16 miliardów euro w elektromobilność, hybrydyzację i cyfryzację. (ww)