Ford wprowadza na rynek hybrydowe modele S MAX i Galaxy
Po raz pierwszy Ford oferuje również w pełni hybrydową wersję siedmioosobowego modelu Galaxy
09.02.2021

Ford wprowadza na rynek hybrydowe modele S MAX i Galaxy

Na motoryzacyjnym rynku pojawia się coraz więcej aut hybrydowych i zelektryfikowanych. Dzisiaj Ford ogłosił, że można już zamawiać nowe modele: rodzinnego, hybrydowego S MAX Hybrid określanego jako pierwszy zelektryfikowany samochód sportowo-użytkowy oraz Galaxy Hybrid z hybrydowym napędem. Oto kilka szczegółów na temat obu modeli.


Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych możliwe było wprowadzenie do oferty oszczędnego, benzynowo-elektrycznego układu napędowego we wszechstronnym nadwoziu S MAXa, bez uszczerbku dla przestrzeni, elastyczności lub sportowych wrażeń z jazdy. Nowy S MAX Hybrid obniża także emisję CO2 o ponad 10 proc. (WLTP) w porównaniu ze swoim odpowiednikiem z silnikiem Diesla EcoBlue.

Połączenie 2,5-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Atkinsona, litowo-jonowego akumulatora o pojemności 1,1 kWh, silnika elektrycznego i przekładni Forda najnowszej generacji, umożliwia łatwe użytkowanie samochodu. Energia elektryczna jest wykorzystywana w inteligentny sposób, aby – zależnie od sytuacji – obniżyć zużycie paliwa silnika benzynowego lub dla zapewnienia na krótkich dystansach cichej, bezemisyjnej jazdy na napędzie elektrycznym.
Ładowanie akumulatora odbywa się automatycznie z wykorzystaniem silnika benzynowego lub z zastosowaniem systemu ładowania regeneracyjnego, działającego podczas hamowania lub jazdy wybiegiem. Użytkownik nie musi korzystać z zewnętrznego źródła zasilania, bo S MAX Hybrid został zaprojektowany tak, by idealnie dopasować się do potrzeb.

Ford
S MAX Hybrid łączy sportową stylistykę zewnętrzną z funkcjonalnością i elastycznością kształtowania przedziału pasażerskiego


Łatwe konfigurowanie przestrzeni ładunkowej i siedzeń pozwala na wykorzystanie do 2200 l pojemności za pierwszym rzędem siedzeń. Podczas rekreacyjnych wyjazdów przydatna może okazać się zdolność holowania przyczep o masie od 1560 do 1750 kg, w zależności od wersji.

Po raz pierwszy Ford oferuje również w pełni hybrydową wersję siedmioosobowego modelu Galaxy. Nowy Galaxy Hybrid wykorzystuje ten sam, zaawansowany napęd benzynowo-elektryczny, który otrzymał S MAX Hybrid, dorównujący oszczędnością paliwa silnikom wysokoprężnym, a przy tym oferujący wysoką kulturę pracy. (opr. ms)