Ford we flocie PGW Wody Polskie
Dostawcze Fordy typu doka zasilą flotę zespołów wsparcia technicznego Wód Polskich. Fot. Wody Polskie
30.07.2021

Ford we flocie PGW Wody Polskie

Do zespołów wsparcia technicznego Wód Polskich trafia kolejna partia nowych samochodów. Po mniejszych, dwuosobowych autach transportowych, tym razem flotę techniczną zasilą 82 busy typu doka. Fordy wyposażone są w zabudowę skrzyniową i wyciągarkę oraz napęd na wszystkie koła.


Nowe pojazdy umożliwią dotarcie w każde miejsce z niezbędnym sprzętem do prac utrzymaniowych i interwencyjnych. Jak ważny jest sprawny transport w trudno dostępnym terenie, można było się przekonać choćby po ostatnich nawalnych deszczach. Ekipy wsparcia technicznego muszą mieć możliwość dojazdu z agregatami, pompami i piłami do usuwania zatamowań na rzekach i przepustach, gdzie gromadzą się zwały powalonych przez żywioł drzew.

 

Ford
Dostarczone samochody to Transity w kolorze Frozen White, wersji wyposażenia Ambiente i rozstawie osi L2. Podwozie z podwójną kabiną zapewnia miejsce nawet dla siedmiu osób. Wszystkie pojazdy napędzane są silnikiem wysokoprężnym 2.0 EcoBlue o maksymalnej mocy 130 KM (95,6 kW) z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów


W tym roku do PGW Wody Polskie trafi łącznie 308 specjalistycznych samochodów m.in. dostawcze Berlingo, busy doka Forda oraz terenowe Dustery. Nowe auta zastąpią wysłużone, ponad 15-letnie pojazdy. (oprac. ww)