Ford Tourneo Connect rodzinny i pojemny
Tourneo Connect jest dostępny z napędem na wszystkie koła
14.10.2021

Ford Tourneo Connect rodzinny i pojemny

Ford wprowadza na rynek kolejną wersję swego modelu Tourneo Connect. To solidny, wielofunkcyjny rodzinny samochód spisujący się znakomicie zarówno w dojazdach do szkoły czy pracy, jak i w wyjazdach weekendowych. Istotną jego zaletą jest praktyczne wykorzystywanie wnętrza zarówno przez pasażerów jak i ich bagaż.


W elastycznie rozplanowanej kabinie Tourneo Connect w trzech przestronnych rzędach siedzeń może podróżować nawet siedem osób, co ułatwia rodzinne wyjazdy lub podwożenie większej gromady na ostatnią chwilę do szkoły. Drugi i trzeci rząd składa się, obraca i można go wyjąć, aby uzyskać więcej miejsca; nawet przedni fotel pasażera można złożyć, aby zmieścić deski surfingowe i drabinki do ćwiczeń o długości do 3 metrów, co eliminuje kłopot związany z montowaniem bagażnika dachowego i pasów mocujących.

Ford

Nowy samochód Forda pomoże także w zmaganiach z zatłoczonymi parkingami, miejskimi korkami i wyprawami w poszukiwaniu przygód. Tourneo Connect jest w stanie wyszukać i w pełni automatycznie wjechać i wyjechać z miejsca parkingowego, wspierać kierowcę przy obsłudze układu kierowniczego, przyspieszania i hamowania w miejskich korkach, ale również na autostradach, co obniża stres i zmęczenie. Samochód jest dostępny z napędem na wszystkie koła, dzięki czemu gwarantuje lepszą przyczepność na mokrej trawie, śniegu i piasku.

Systemy Tourneo Connect pomagają również osobom, które nie mają doświadczenia w manewrowaniu przyczepą; nowa, przydatna funkcja pozwala na prowadzenie całego zestawu pojazdu i przyczepy za pomocą pokrętła ustawiania lusterek zewnętrznych, bez używania kierownicy, w tym samym czasie na ekranie wyświetlane są wskazówki z kamery cofania, pomagające omijać przeszkody.

Ford

Nowy Connect nie zginie na wielkim parkingu pod marketem - gama lakierów obejmuje jaskrawą Boundless Blue i metaliczny Maple Red, które bardzo wyróżniają się wśród zalewających europejskie parkingi srebrnych metalików i szarości.

Zamówienia na nowego Forda Tourneo Connect będzie można składać na początku 2022 roku, a dostawy do klientów rozpoczną się przed letnimi wyjazdami. (ms)