BP Advertisement
Firmy leasingowe i ubezpieczeniowe – razem ku nowym wyzwaniom
09.11.2023

Firmy leasingowe i ubezpieczeniowe – razem ku nowym wyzwaniom

Praktyka biznesowa wskazuje, że współpraca firm przynosi szeroko rozumiane korzyści, co potwierdza kooperacja firm leasingowych i ubezpieczeniowych. Już 20 listopada br. rozpocznie się druga edycja merytorycznej konferencji „Leasing a ubezpieczenia". Zorganizowane przez Związek Polskiego Leasingu dwudniowe spotkanie ekspertów obydwu branż to kilkanaście merytorycznych paneli dyskusyjnych, pięć warsztatów, zajęcia integracyjne oraz mnóstwo możliwości nawiązania i rozwijania kontaktów biznesowych.

 

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń dwóch silnych, doskonale rozwijających się branż sektora finansowego.

- Eksperci skupią się na wyznaczeniu trendów i określeniu wizji rozwoju leasingu i ubezpieczeń w dynamicznie zmieniających się realiach gospodarczych. Omówią zagadnienia z takich obszarów, jak: digitalizacja procesów i procedur, wybrane aspekty prawne, właściwe zarządzanie szkodowością oraz klientocentryzm, czyli obszar wyznaczający kierunek rozwoju obydwu branż - informuje Monika Constant, prezes zarządu Związku Polskiego Leasingu (ZPL), organizatora konferencji.

Ważnymi zagadnieniami wydarzenia będą takie obszary, jak: digitalizacja procesów i procedur, wybrane aspekty prawne, właściwe zarządzanie szkodowością oraz klientocentryzm, czyli obszar wyznaczający kierunek rozwoju obydwu branż.

- Jako PZU, mamy przyjemność już po raz drugi z rzędu być kluczowym partnerem konferencji organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu. Tegoroczna edycja pn. „Leasing a ubezpieczenia” to doskonała okazja, by w gronie ekspertów branży leasingowej i rynku  ubezpieczeń porozmawiać o tym, co dla ubezpieczeń w leasingu jest ważne, co stanowi największe wyzwania i w jaki sposób możemy wykorzystać wszechobecną technologię do dalszego rozwoju branży. Wiemy, jak ważny jest klient i słuchanie jego potrzeb. Te dwa dni konferencji są więc doskonałą okazją by z jednej strony opowiedzieć o naszej wizji polskiego rynku ubezpieczeń w leasingu, ale z drugiej wsłuchać się w to, jak kondycję tego rynku widzą i jakich rozwiązań potrzebują uczestnicy rynku leasingowego – to z pewnością pozwoli nam kontynuować prace nad rozwojem i uatrakcyjnieniem oferty PZU w tym obszarze - mówi Jakub Sajkowski, dyrektor zarządzający ds. Klienta Korporacyjnego w PZU.

Biznes to również nowe wyzwania, dlatego odrębna część konferencji zostanie poświęcona tematyce ESG. Skrót ESG pojawia się w mediach szczególnie często, jednak wiedza i świadomość firm na temat tego nowego, pozafinansowego sposobu raportowania działalności wciąż jest zbyt nikła.Mocną merytorykę konferencji – obok członków ZPL oraz ich spółek-córek wyspecjalizowanych w ubezpieczeniach – współtworzy kilkunastu Partnerów. Są to firmy z branż ubezpieczeniowej i cyfrowej, przedstawiciele kancelarii prawnych, ale i eksperci z dziedziny budowy społeczeństwa digitalnego, zrównoważonego rozwoju czy psychologii i behawioryzmu.


Partnerem Tytularnym konferencji jest PZU SA. Partner Strategiczny to TUiR Warta S.A., a Partner Główny – Ergo-Hestia S.A.

Panele dyskusyjne, prezentacje i warsztaty poprowadzi niemal 60 prelegentów. W wydarzeniu w formie stacjonarnej weźmie udział 200-250 osób, a zdalnie, poprzez streaming – około 100-200 uczestników.

- Dążymy do tego, aby konferencja „Leasing a ubezpieczenia” była dla naszych gości niezapomnianym przeżyciem. Wśród niespodzianek, które przygotowaliśmy dla uczestników obecnych na miejscu, są uroczysta kolacja, możliwość prowadzenia biznesowych rozmów do późna i w nieformalnej atmosferze oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Jesteśmy także ciekawi reakcji gości konferencji na wspólne aktywności w mniejszych grupach, pozwalające na integrację osób reprezentujących różne branże, wizje biznesowe, umiejętności i temperamenty. Gotowanie w małych grupach, a następnie degustacja potraw ocenionych i nagrodzonych przez jury, to niezwykłe wyzwanie – podkreśla Monika Constant.

Chętni będą mogli również skorzystać z jazd próbnych w pełni elektrycznymi Nissanami Ariya czy odprężyć się w AquaParku.

Konferencja odbędzie się 20 i 21 listopada br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą. Szczegółowe informacje, przebieg konferencji oraz zdalna rejestracja na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne stronie internetowej ZPL www.leasing-a-ubezpieczenia.pl