Fiat Scudo z fabryki w Wielkiej Brytanii
Jest to pierwszy przypadek, kiedy samochody marki FIAT będą produkowane w Wielkiej Brytanii
23.09.2022

Fiat Scudo z fabryki w Wielkiej Brytanii

Zakład Stellantis w Luton rozpoczął produkcję lekkiego samochodu dostawczego FIAT Professional Scudo. Jest to pierwszy przypadek, kiedy samochody marki FIAT będą produkowane w Wielkiej Brytanii. Jest to także odpowiedź na duży popyt i liczbę zamówień na model Scudo marki FIAT Professional po jego wprowadzeniu na rynek.FIAT Professional Scudo nadal będzie produkowany również w zakładzie produkcyjnym w Hordain we Francji, gdzie produkowana jest elektryczna wersja e-Scudo przeznaczona na wszystkie rynki.
W zakładzie w Luton nadal produkowane będą samochody dostawcze zasilane silnikiem spalinowym, takie jak: Vauxhall Vivaro, Opel Vivaro, Citroën Jumpy, Citroën Dispatch i Peugeot Expert.

Fiat Scudo


Mark Noble, dyrektor zakładu produkcyjnego w Luton skomentował, że rozpoczęcie produkcji FIATA Professional Scudo w Luton oznacza, że w brytyjskiej fabryce będą produkowane wszystkie średniej wielkości samochody dostawcze marek należących do Grupy Stellantis zarówno na rynek brytyjski, jak i na rynki europejskie. (ww)