Fiat do 2030 roku stanie się na całym świecie marką wyłącznie elektryczną
Elektryczny Fiat 500e
08.06.2021

Fiat do 2030 roku stanie się na całym świecie marką wyłącznie elektryczną

Fiat zapowiedział, że do 2030 roku przejdzie na produkcję samochodów wyłącznie elektrycznych. Jednocześnie, zobowiązał się do stopniowego wycofywania od 2025 roku wszystkich modeli z silnikami spalinowymi ze swojej globalnej oferty.


W trakcie dyskusji z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska 2021, Olivier François dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis wypowiadając się na temat miejskiej mobilności, jakości powietrza i zrównoważonej architektury, a tym samym poprawy jakości życia zapowiedział, że między rokiem 2025 a 2030 gama produktów marki Fiat stopniowo będzie przekształcała się w wyłącznie elektryczną.

- Będzie to radykalna zmiana dla Fiata – podkreślił Olivier François. - Decyzja o wprowadzeniu na rynek nowej elektrycznej 500 została podjęta przed pandemią Covid-19. Już wtedy zdawaliśmy sobie sprawę, że świat nie może dalej „iść na kompromis”.

 

Fiat
Olivier François, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis


Zgodnie z przedstawioną wizją rozwoju marki Fiat, dzięki pokonaniu pewnych barier, powszechność mobilności elektrycznej będzie się zwiększać. Obecnie, to właśnie w pełni elektryczny Fiat 500 rozpoczął realizację nowej misji, która polega na tworzeniu zrównoważonej mobilności dla wszystkich.
- Naszym obowiązkiem jest jak najszybsze wprowadzenie na rynek samochodów elektrycznych, które dzięki redukcji kosztu baterii nie będą droższe od pojazdów z silnikami spalinowymi – powiedział Olivier François, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis.

Tymczasem już za kilka miesięcy, legendarny tor Lingotto w Turynie na terenie byłej fabryki Fiata, zostanie przekształcony w największy wiszący ogród w Europie
z ponad 28 000 roślin. Będzie to znaczący projekt, który zrewitalizuje Turyn.