Fiat 500-e w Watykanie
Fiat 500-e zaprezentowany papieżowi Franciszkowi produkowany jest w fabryce Mirafiori w Turynie
24.05.2021

Fiat 500-e w Watykanie

Papież Franciszek udzielił audiencji delegacji Grupy Stellantis, by poznać nową spółkę i wartości zrównoważonej mobilności, której ambasadorem jest nowy Fiat 500-e. Delegacji Grupy Stellantis w Watykanie przewodniczył jej prezes, John Elkann, dyrektor generalny, Carlos Tavarese i dyrektor generalny marki Fiat, Olivier François.


Papież Franciszek przyjął delegatów Stellantis, którzy przedstawili Ojcu Świętemu cele i wartości Grupy, jej zaangażowanie w rozwój elektromobilności oraz zaprezentowali nowego w pełni elektrycznego Fiata 500-e.

Nowy model 500-e jest pierwszym elektrycznym samochodem FCA, który oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych, na przykład: akumulator o mocy 42 kW, który zapewnia zasięg do 320 km w cyklu WLTP zaś w cyklu miejskim do 450 km. Dodatkowo wersje Passion i Icon są standardowo wyposażone w funkcję szybkiego ładowania 85 kW. Już 5 minut ładowania akumulatora wystarcza na pokonanie dystansu 50 kilometrów, czyli więcej niż średnio potrzebne jest do codziennej eksploatacji. Ponadto, do uzyskania 80% pojemności akumulatora potrzeba jedynie 35 minut. Z punktu widzenia wydajności, akumulatory są połączone z silnikiem elektrycznym o mocy 118 KM, który zapewnia maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie), przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9 sekund i od 0 do 50 km/h w 3,1 sekundy. (ww)