Fani Forda tworzą specjalną edycję modelu Puma ST
Ostateczna specyfikacja i nazwa edycji specjalnej Forda Pumy ST zostanie ujawniona 18 czerwca
02.06.2021

Fani Forda tworzą specjalną edycję modelu Puma ST

Ford stwarza swoim entuzjastom w całej Europie wyjątkową możliwość udziału w tworzeniu nowego modelu Ford Performance. Ogłoszono, że nowa edycja specjalna Puma ST zostanie opracowana we współpracy z fanami, którym udostępniona zostanie seria nowatorskich ankiet online.


Ford po raz pierwszy umożliwił klientom głosowanie na projekt pojazdu, który trafi do produkcji.
W dniach od 1 do 10 czerwca użytkownicy Twittera i Instagrama mają szansę wybrać gamę elementów stylistycznych limitowanej wersji pierwszego SUV-a Ford Performance oferowanego
w Europie. Finalny efekt głosowań zostanie ujawniony w ostatecznej specyfikacji edycji specjalnej Pumy ST, która powstanie w zakładzie produkcyjnym Forda w Craiova, w Rumunii i będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Poprzez oddanie głosów w ankietach na profilach Forda na Twitterze i Instagramie,
fani Forda w całej Europie mogą decydować o kombinacjach kolorystycznych lakieru, naklejek, zacisków hamulcowych i przeszyć pasów bezpieczeństwa, a także wybierać między wyglądem zewnętrznym z oznaczeniami lub bez
. Dodatkowo, fani zadecydują o nazwie edycji specjalnej modelu. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród alternatywnych rozwiązań wszystkich elementów, przy czym każde głosowanie będzie otwarte 24 godziny. Ostateczna specyfikacja i nazwa edycji specjalnej Forda Pumy ST zostanie ujawniona
18 czerwca
.

- Wiemy, że fani Ford Performance chcą, aby ich pojazdy wyglądały tak doskonale, jak jeżdżą,
a nie ma lepszego sposobu na poznanie, co klienci z segmentu samochodów sportowych kochają najbardziej, niż posadzić ich na fotelu kierowcy i pozwolić im podejmować kluczowe decyzje, dotyczące wyglądu nowej edycji specjalnej Pumy ST
– powiedział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów, Ford of Europe.

Wprowadzona na rynek pod koniec 2020 roku Puma ST prezentuje dopracowaną przez zespół Ford Performance dynamikę w innowacyjnym nadwoziu kompaktowego SUV-a. Jest napędzana 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 200 PS i przyspiesza od 0-100 km/h w 6,7 sekundy. Sportowe rozwiązania techniczne obejmują: możliwość wyboru trybu jazdy, w tym Sport, Track i Eco, wyjątkowy w tym segmencie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD)
i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania oraz unikalne parametry zawieszenia i układu kierowniczego, zapewniają wyjątkowe reakcje na zakrętach.

Ford i jego e-sportowy zespół Team Fordzilla zaprezentowali w zeszłym roku koncepcyjny model Team Fordzilla P1, stworzony we współpracy projektantów Forda ze społecznością graczy.
Prawie 250 000 fanów głosowało na Twitterze, decydując o takich elementach, jak pozycja foteli, styl kokpitu i układ napędowy, tworząc najlepszy wirtualny samochód wyścigowy. Ostateczny projekt został przekształcony w pełnowymiarową replikę, która miała swoją premiere w internecie. (oprac. ms)