Euro NCAP: te auta są najbezpieczniejsze
Skoda ENYAQ i-V z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP
20.04.2021

Euro NCAP: te auta są najbezpieczniejsze

Euro NCAP, europejska organizacja badająca bezpieczeństwo nowych modeli samochodów wchodzących na rynek ogłosiła wyniki najnowszych testów. Na najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę zasłużyły: VW ID.4, Skoda ENYAQ i-V oraz hybrydowa wersja Cupry Formentor e-HYBRID.

Jak czytamy w uzasadnieniu tych decyzji, ENYAQ iV jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem Škody, który wykorzystuje tę samą platformę MEB - modułową platformę Grupy VW dla pojazdów z zasilaniem akumulatorowym - która jest używana w nowym Volkswagenie ID.4 i ID.3 testowanym przez Euro NCAP w zeszłym roku. .Zarówno ENYAQ iV, jak i ID.4 osiągają imponujące wyniki i oba modele dzielą nie więcej niż kilka punktów w różnych obszarach oceny.

Dzięki solidnym konstrukcjom chroniącym pasażerów i akumulatorowi wysokonapięciowemu oraz czołowym, kurtynowym i środkowym poduszkom powietrznym w standardzie, oba samochody osiągają wynik ponad 90% w zakresie ochrony dorosłych pasażerów.

W porównaniu z mniejszym ID.3, ID.4 i ENYAQ iV są bardziej atrakcyjne dla kupujących rodzin, które chcą aut obszernych oraz zapewniających dzieciom bezpieczeństwo. Oceniający zwrócili także uwagę na zapewnioną w tych modelach ochronę niechronionym użytkowników dróg. (ms)