Elektryczny Mustang Mach-E przeszedł testy policyjne
Policja stanu Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania, które co roku testują nowe pojazdy policyjne z bieżącego roku modelowego
26.10.2021

Elektryczny Mustang Mach-E przeszedł testy policyjne

W pełni elektryczny radiowóz policyjny, przygotowany przez Ford Pro i oparty na SUV-ie Mustangu Mach-E, stał się pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem, który przeszedł rygorystyczną ocenę policji stanu Michigan (USA).

Testy obejmowały przyspieszenie, prędkość maksymalną, hamowanie i jazdę z dużą prędkością, a także reakcje pojazdu na gwałtowne manewry. Policja stanu Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania, które co roku testują nowe pojazdy policyjne z bieżącego roku modelowego i publikują wyniki do użytku przez agencje w całym kraju.

Ford Mustang Mach 1

- Fakt, że Mustang Mach-E z powodzeniem sprostał wysokim wymaganiom policji stanowej Michigan, pokazuje, że Ford może budować pojazdy elektryczne, które są wystarczająco sprawne, wytrzymałe i niezawodne nawet w najtrudniejszych zadaniach – powiedział Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro.

Ford Mustang Mach 1

Ford Pro zgłosił całkowicie elektryczny policyjny pojazd do testów w ramach oceny roku modelowego Michigan State Police 2022 w dniach 18 września i 20 września.
Ford Pro to odrębna globalna firma zajmująca się usługami i dystrybucją pojazdów w ramach marki Ford, która przewodzi wysiłkom firmy w zakresie opracowywania i dostarczania gotowych do pracy produktów i usług klientom komercyjnym i rządowym. (ms)