Elektryczne Volvo kupisz tylko przez Internet
W sklepie internetowym, volvocars.com, firma uprości proces składania zamówienia na elektryczne Volvo
02.03.2021

Elektryczne Volvo kupisz tylko przez Internet

Volvo Cars zapowiada, że do 2030 r. stanie się producentem pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym, a w nadchodzących latach wprowadzi na rynek zupełnie nową rodzinę samochodów o takim napędzie. Wszystkie bezemisyjne Volvo będą dostępne wyłącznie przez Internet.


W ramach nowej strategii handlowej Volvo Cars zamierza zainwestować w rozwój internetowych kanałów sprzedaży, zmniejszyć złożoność swojej oferty produktowej oraz wprowadzić przejrzyste i ustalone modele cenowe. Volvo Cars skupi się na wygodnej dla klientów ofercie pod nazwą Care by Volvo, równolegle ze sprzedażą internetową.

- Przyszłość Volvo Cars opiera się na trzech filarach. Pierwszym z nich jest elektryfikacja, drugim – działania w internecie. Trzeci to po prostu wzrost i rozwój naszej firmy – mówi Lex Kerssemakers, szef globalnych operacji handlowych.

Strategia koncentruje się na najszybciej rozwijającym się segmencie światowego przemysłu samochodowego – rynku elektrycznych aut premium. Volvo Cars stawia sobie za cal, by osiągnąć pozycję lidera w tym segmencie i w przyszłości skupi się wyłącznie na rozwoju samochodów elektrycznych.

Volvo
Volvo Cars całkowicie zmienia swój model biznesowy. Obecny tradycyjny sposób sprzedaży zostanie przeniesiony do Internetu

 

Nowy model biznesowy sprzedaży Volvo

Care by Volvo, do niedawna znana jako usługa abonamentowa Volvo Cars, zostanie przekształcona w rozszerzoną ofertę dla klientów.

Kupując elektryczne Volvo przez Internet, klient otrzyma pakiet usług, obejmujący m.in. serwis, gwarancję, pomoc drogową, opcje ładowania w domu, na wielu rynkach – także ubezpieczenie.
W swoim flagowym sklepie internetowym, volvocars.com, firma uprości proces składania zamówienia na elektryczne Volvo i zmniejszy liczbę kroków potrzebnych do przeprowadzenia tego procesu.

Zdecydowani na nowy samochód będą mogli wybierać spośród wstępnie skonfigurowanych elektrycznych modeli Volvo. Przejrzyste i ustalone pułapy cenowe pozwolą uniknąć różnic cenowych, w zależności od wyników negocjacji. (ww)