Spokojnego nowego Iveco
Elektryczne Fordy Transit we flocie firmy EXPERT
Kamil Rybiński, COO i członek zarządu w firmie EXPERT odbiera kluczyki E-Transita od Przemysława Magnuszewskiego, kierownika sprzedaży ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE
11.12.2023

Elektryczne Fordy Transit we flocie firmy EXPERT

TRUCK CARE przekazał do firmy EXPERT Sp. z o.o pierwsze w pełni elektryczne modele Ford E-Transit w wersji kontenerowej z windą. Dzięki temu firma EXPERT dołączyła do firm zaangażowanych w rozwój zrównoważonego transportu. Kolejne dostawy planowane są w przyszłym roku.Transit to flagowy model marki Ford, rozpoznawalny niemal na całym świecie. Teraz, w ofercie producenta znajduje się wersja bezemisyjna E-Transit, która sukcesywnie trafia do polskich firm.
Elektryczne Fordy E-Transit stały się również częścią strategii ESG grupy Rohlig Suus Logistics, której celem jest minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko oraz promowanie idei, że transport ostatniej mili może być ekologiczny.

- Zależy nam na naszym otoczeniu, czystym powietrzu i rozwoju technologicznym. Zdajemy sobie sprawę, że transport niskoemisyjny to przyszłość i dlatego też pierwsze kroki w kierunku rozwoju “Eko Floty” stawiamy jeszcze w 2023 roku. To z pewnością nie koniec takich działań - mówi Kamil Rybiński, COO i członek zarządu w firmie EXPERT Sp. z o.o.

Ford E-Transit/ mat. prasowe


Operatorem kontraktu w ramach usługi wynajmu długoterminowego jest firma TRUCK CARE, która specjalizuje się w krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie pojazdów użytkowych. W swojej flocie posiada już ponad 4700 pojazdów w najnowszych modelach uznanych marek jak DAF, MAN, IVECO, VOLVO, MERCEDES-BENZ, RENAULT czy SCANIA, a wśród nich pojazdy z różnych segmentów – poczynając od lekkich pojazdów dostawczych oraz podwozi przeznaczonych do dystrybucji regionalnej, przez ciągniki siodłowe, pojazdy komunalne, na 4-osiowych podwoziach konstrukcyjnych kończąc.

- Wynajem, podobnie jak w przypadku pojazdów spalinowych, oferuje przedsiębiorcom przewidywalność, stałe koszty oraz eliminuje kluczowe ryzyko związane z posiadaniem pojazdu elektrycznego, a więc możliwość jego późniejszej odsprzedaży. Dodatkowo, wynajem umożliwia sprawdzenie praktycznej efektywności pojazdu elektrycznego w danym biznesie - podkreśla Przemysław Magnuszewski, kierownik sprzedaży ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE.

TRUCK CARE należy do Grupy finansowej EFL, która jest częścią Credit Agricole S.A., jednej z największych instytucji finansowych w Europie oraz Credit Agricole Leasing & Factoring S.A., najważniejszego uczestnika sektora leasingu i faktoringu w Europie. (ww)