Dilerzy samochodów będą szczepić przeciwko COVID-19
Do programu koordynowanego przez ZDS będą mogli przystąpić pracownicy wszystkich salonów
21.05.2021

Dilerzy samochodów będą szczepić przeciwko COVID-19

Współpraca Związku Dilerów Samochodów i polskich dilerów zaowocowała powstaniem programu dilerskich punktów szczepień. Ruszą one już 7 czerwca. W ramach projektu utworzone zostaną 3 wspólne punkty szczepień: w Warszawie, w Katowicach oraz we Wrocławiu.

Do programu koordynowanego przez ZDS będą mogli przystąpić pracownicy wszystkich salonów, które wyrażą chęć wzięcia udziału w wspólnych szczepieniach przeciwko COVID-19. Do zaszczepienia zostanie użyta szczepionka opracowana Pfizer/Biontech.

- Utworzenie programu dealerskich punktów szczepień pokazuje po raz kolejny, że dzięki współpracy możemy szybciej powrócić do normalności. Zaszczepienie pracowników salonów pozwoli na budowanie aktualnie niezwykle potrzebnej odporności zbiorowej, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo pracowników oraz przede wszystkim naszych klientów. Powrót do normalności będzie miało oczywiście swoje pozytywne odbicie w każdym z aspektów dealerskiego biznesu - mówi Marek Konieczny, prezes Związku Dilerów Samochodów.

Szczepienia organizowane przez ZDS odbędą się jednocześnie w salonach samochodowych zlokalizowanych w trzech aglomeracjach. Punkt warszawski zostanie utworzony w salonie Ford, Auto Plaza, ul. Popularna 70. Punkt w Katowicach lokalizować będzie się w salonie Renault, Auto Zięba, ul. Kościuszki 257. Wrocławski punkt będzie znajdować się w salonie Mercedes-Benz, Grupa Wróbel, ul. Graniczna 4a. Wszystkie trzy salony rozpoczną szczepienia w poniedziałek, 7 czerwca o godzinie 9.00. Szczepienia obejmą oczywiście nie tylko pracowników tych dilerstw, ale łącznie pracowników kilkudziesięciu firm dealerskich które zgłosiły się do programu.

Dilerskie punkty szczepień powstaną na podstawie programu „Szczepienia w zakładach pracy” utworzonego przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Przepisy ustanowione dla omawianych punktów pozwolą na zaszczepienie nie tylko pracowników salonów w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, ale także członków ich rodzin. Będzie to doskonała okazja na zaszczepienie przeciwko COVID-19 wszystkich osób, które do tej pory nie mogły się zarejestrować. (ww)