Debiut w Monachium: ID.5 GTX – pierwszy elektryczny SUV Volkswagena
Skrót GTX oznacza nową siłę marki Volkswagen
10.08.2021

Debiut w Monachium: ID.5 GTX – pierwszy elektryczny SUV Volkswagena

Zbliża się termin Światowych Targów Motoryzacyjnych i Rozwiązań Mobilności IAA Mobility czy jak kto woli Munich Motor Show w Monachium (7-12 września 2021 r.), które jeszcze przed pandemią przeniesiono tam z Frankfurtu. Jedną z premier będzie koncepcyjny model ID.5 GTX – pierwszy elektrycznySUV Volkswagena.


Elegancki jak coupé, mocny jak SUV, a do tego w pełni elektryczny - tak ID.5 GTX promuje producent. Ten SUV coupé zbudowany jest na platformie Modular Electric Drive Matrix (MEB) służącej wszystkim modelom ID. Przyciąga wzrok eleganckim wyglądem i i wyposażony jest w mocny podwójny silnik z napędem na cztery koła. Krótkie zwisy i duże koła podkreślają jego mocny charakter.

 

ID.5


Inteligentnie sterowane światła drogowe matrycowych reflektorów LED IQ.Light charakteryzują przednią część samochodu. Płasko pochyłe słupki A nadają linii dachu eleganckiej płynności, która rozciąga się nisko nad nadwoziem i zwęża w zintegrowanym tylnym spojlerze.

 

ID.5


Skrót GTX oznacza nową siłę marki Volkswagen. Kontynuuje tradycję udanych modeli GTI, GTD i GTE i przenosi ją do świata mobilności elektrycznej. Na przedniej i tylnej osi ID.5 GTX znajduje się silnik elektryczny. Gwarantuje on mocne osiągi, doskonałą przyczepność i sportowe prowadzenie. Duży akumulator litowo-jonowy między osiami umożliwia przewidywany zasięg do 497 km.

 

ID.5

ID.5 GTX pojawi się u dilerów w przyszłym roku. (ms)